Osiągnięcia uczniów

ETAP WOJEWÓDZKI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY „WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH” – marzec 2021

W marcu 2021 roku odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiej Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, do którego zakwalifikowali się przedstawiciele 20 szkół z województwa małopolskiego.

Naszą szkołę w II etapie Olimpiady reprezentowali: Wiktoria Pająk 3E technik ekonomista, Marta Zielińska 2RG i Arkadiusz Michniak 2RG technik rachunkowości.

 Olimpiada Przedsiębiorczości – eliminacje okręgowe – marzec 2021

 Dnia  4 marca 2021   odbyły się okręgowe eliminacje  XVI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Naszą szkołę w eliminacjach okręgowych reprezentowali Aleksandra Łukasik i Marta Zielińska z klasy 2RG (technik rachunkowości) oraz Wiktoria Pająk z klasy 3E (technik ekonomista) Hasło przewodnie  tegorocznej edycji Olimpiady było wyjątkowo trudne: „ Biznes w uwarunkowaniach zrównoważonego rozwoju” ze szczególnym uwzględnieniem: społecznej odpowiedzialności biznesu, ekotrendów  oraz dialogu z interesariuszami.

 

 Europejski Konkurs Statystyczny – luty 2021

 Nasi uczniowie z klas technikum Ekonomicznego i Technikum Rachunkowości wzięli udział w Europejskim Konkursie Statystycznym, który był organizowany jest po raz drugi przez Eurostat, Główny Urząd Statystyczny i urzędy statystyczne z europejskich krajów.

 Nasi uczniowie wzięli udział w części krajowej odbywała się ona w języku polskim polegała na rozwiązaniu testu on-line oraz analizie zbioru danych. Zespoły składały się z 1-3 uczniów. Udział w konkursie wzięła klasa 3E (Oskar Urych, Mateusz Poluk, Kamil Rys, Anna Jędrzejczyk, Wiktoria Krzyżak) i 2RG (Gabriela Cholewa, Beata Nowak, Krzysztof Śledź, Filip Gastoł, Ewelina Puto, Emilia Rosiek, Krzysztof Pajdak, Arkadiusz Michniak, Gabriela Łabuda)

  

„Poznaj swoje prawa w pracy” – luty 2021

 W etapie regionalnym konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Poznaj swoje prawa w pracy” naszą szkołę reprezentowały uczennice: Niewiarowska Julia z klasy 1R technik rachunkowości Włodarczyk Emilia z klasy 2EP ekonomistka.

 Konkurs odbył się w PIP Odział Kraków. Honorowy patronat objął Minister Edukacji i Nauki nad konkursem „Poznaj swoje prawa w pracy” organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy.

 

Konkursu wiedzy z rachunkowości jednostek gospodarczych dla uczniów średnich szkół ekonomicznych – luty 2021

 Jak co roku w nasi uczniowie z klas ekonomicznych wzięli udział w etapie wojewódzkim ,,Konkursu wiedzy z rachunkowości jednostek gospodarczych dla uczniów średnich szkół ekonomicznych”. Zawody te organizowane są pod patronatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Zakres tematyczny konkursu obejmował zagadnienia regulowane Ustawą o Rachunkowości. W etapie wojewódzkim reprezentowali nas uczniowie z klas ekonomicznych Piotr Matras z klasy 4E i Maciej Malinowski z klasy 4F.

 

Olimpiada Statystyczna etap okręgowy – styczeń 2021

Nasi uczniowie z klasy 3E Technikum Ekonomicznego: Weronika Bednarz, Kamil Rys i Oskar Urych wzięli udział w okręgowych zawodach w ramach V edycji Olimpiady Statystycznej. Organizatorem Olimpiady jest Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne.

  

II Konkurs Wiedzy o Powiecie Wielickim – grudzień 2020

Konkurs został on zorganizowany przez władze powiatowe przy współpracy z Klubem Przyjaciół Wieliczki.

II miejsce ex aequo: Zuzanna Kural (3T) i Bartosz Jaglarz (4T) z PCKZiU

III miejsce – Wiktoria Okas, Laura Olbryś (3T) z PCKZiU

  

Konkurs MANAGER ROKU klasa 2RG Technik rachunkowości – listopad 2020

 Nasi uczniowie z klasy 2RG Technik Rachunkowości wzięli udział w konkursie „MANAGER ROKU” reprezentując naszą szkołę. Brawa dla nich za zaangażowanie i determinację w prowadzeniu firmy on-line.

  

Międzyszkolny Festiwal Informatyczny 2020 | PROJEKT NA 6 – październik 2020

 Dnia 23 października 2020 roku w Krakowskim Parku Technologicznym odbył się finał XIII Międzyszkolnego Festiwalu Informatycznego. Łukasza Wielgusa z klasy 2KG Technikum Informatycznego zdobył pierwsze miejsce.

 

XV Olimpiada Przedsiębiorczości – etap okręgowy – marzec 2020

Nasza uczennica Anna Jędrzejczyk z klasy 2E Technikum Ekonomicznego wzięła ucział w etapie okręgowym Olimpiady z Przedsiębiorczości pod hasłem przewodnim tegorocznej edycji Olimpiady to: „Zarządzanie różnorodnością w organizacji. Kultura, struktura, pracownik”.

 Wojewódzki Konkurs Wiedzy z Rachunkowości i Finansów jednostek gospodarczych – marzec 2020

V miejsce dla Dawida Kurka w wojewódzkim etapie konkursu z rachunkowości. W marcu 2020 nasi uczniowie z Technikum Ekonomicznego Góral Jakub 4E i Dawid Kurek 4F wzięli udział w etapie wojewódzkim w „Konkursie wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu ekonomicznym.

 

X Powiatowy Konkurs Matematyczny – październik 2019

W dn. 17 października 2019 r. odbyła się X edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego pod honorowym patronatem Starosty Wielickiego. trzydzieścioro uczniów naszej szkoły pod opieką Anny Flanek i Anny Zadęckiej, pojechało do Gdowa sprawdzić swoją wiedzę matematyczną. 

Sukcesy naszych uczniów: Najlepszymi matematykami w kategorii

1 klasa – poziom podstawowyI miejsce Zuzanna Kural (2T), II miejsce Julia Radwańska (2A)

1 klasa – poziom rozszerzony: III miejsce Oskar Urych (2E)

3 klasa – poziom podstawowydla uczniów IV technikum: I miejsce Kacper Hankus (4K), II miejsce Mateusz Szwagrzyk (4K), III miejsce Dawid Kurek (4F)

 

I Spotkanie Teatralne Rampa Komediowa – maj 2019

I miejsce i nagrody aktorskie dla grupy teatralnej DRAMA ART

 

Powiatowy konkurs wiedzy pt. „Pamięć o Golgocie Wschodu. Wieliczanie z Listy Katyńskiej” – kwiecień 2019

W kwietniu nasza uczennica wzięła udział w konkursie gdzie zajęła II m. Adrianna Łopusiak kl. 1 F w Powiatowy konkurs wiedzy pt. „Pamięć o Golgocie Wschodu. Wieliczanie z Listy Katyńskiej” organizowanym przez Stowarzyszenie „Klub Przyjaciół Wieliczki” pod patronatem Burmistrza Wieliczki i Starosty Wielickiego

 

Festiwalu Małych Form Teatralnych – marzec 2019 – wojewódzki

I miejsce w poezji recytowanej Maciej Baran 3K

 

X Przegląd Artystyczny Młodzieży – powiatowy – 2019

Marcelina Żuchowicz I miejsce w kategorii Proza i wyróżnienie w kategorii Rysunek.

 

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej – 2019

Nasi uczniowie z klas ekonomicznych Adrianna Krupa 4F i Sylwia Bąk 4Ereprezentowali nas w etapie wojewódzkim Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

 

Ekonomiści na etapie wojewódzkim Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” – 2019

W marcu 2019 młodzież naszej szkoły z klas ekonomicznych Kamil Kubacki 2E, Jakub Góral 3E, Gabriela Kwiecińska 3E wzięli udział w wojewódzkim etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

 

Ekonomiści na etapie wojewódzkim Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Finansów jednostek gospodarczych – 2019

W marcu 2019 nasi uczniowie z Technikum Ekonomicznego Sylwia Bąk – 4E, Grzegorz Banasik – 4E, Klaudia Szlachta 4F, Tabor Justyna 4F wzięli udział w etapie wojewódzkim w „Konkursie wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu ekonomicznym.

 

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Fox” marzec 2019

Uczeń Szymon Szymańki z klasy IVK otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Fox” organizowanym przez RODN „WOM” w Bielsku Białej/ patronat UJ w Krakowie.

 

Olimpiada Przedsiębiorczości grudzień 2018-marzec 2019

W marcu odbył się etap okręgowy Olimpiady Przedsiębiorczości organizowanej Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. W etapie okręgowym reprezentowali nas uczniowie z klas ekonomicznych Piotr Kaleta 3E i Dawid Kurek klasa 3F. Gratulujemy

 

Powiatowy konkurs wiedzy  o Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego w Krakowie – marzec 2019

W marcu nasi uczniowie brali udział w konkursie gdzie zajęli wysokie miejsca II m. Mateusz Kupiński kl. 1 F III m. Monika Knapik kl. 3BT w Powiatowy konkurs wiedzy  o Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego w Krakowie organizowanym przez Stowarzyszenie „Klub Przyjaciół Wieliczki” pod patronatem Burmistrza Wieliczki i Starosty Wielickiego

 

Powiatowy konkurs wiedzy  o Polskim Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół” w Wieliczce – luty 2019

W lutym nasze uczennicebrały udział w konkursie gdzie zajęły wysokie miejsca I m. Wiktoria Mistarz kl. 3BT, II m. Monika Knapik kl. 3BT i III m. Patrycja Dubiel kl. 3F w Powiatowy konkursie wiedzy  o Polskim Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół” w Wieliczce organizowanym przez Stowarzyszenie „Klub Przyjaciół Wieliczki” pod patronatem Burmistrza Wieliczki i Starosty Wielickiego

 

42. Olimpiada Języka Niemieckiego – etap okręgowy – styczeń 2019

Uczennica Karolina Wandas (3BT) reprezentowała naszą placówkę w etapie okręgowym 42. Olimpiady Języka Niemieckiego organizowanej przez WSJO

 

Powiatowy konkurs wiedzy  o powstaniu styczniowym w latach   1863 -1865 – styczeń 2019

Nasze uczennice zajęły II m. Monika Knapik kl. 3BT i III m. Karolina Łukasik kl. 3BT w konkursie Powiatowy konkurs wiedzy  o powstaniu styczniowym w latach   1863 -1865

 

VI Olimpiada Wiedzy o Turystyce styczeń 2019

W styczniu nasi uczniowie z klas turystycznych wzięli udział w etapie okręgowym VI Olimpiada Wiedzy o Turystyce organizowanej przez Instytut Geografii Miast i Turyzmu Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Uczniowie którzy nas reprezentowali to: Bartłomiej Dyga i Bartosz Jaglarz.

 

SIGG  Szkolna Internetowa Gra Giełdowa październik 2018 – styczeń 2019

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Ogólnopolskim SIGG  Szkolna Internetowa Gra Giełdowa organizowanym przez Fundacja im. Lesława A. Pagi i Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. 2 uczniów otrzymało certyfikaty wiedzy o rynku kapitałowym GPW: Świętek Kacper, Tomana Tomasz z klas informatycznych

 

Konkurs na pracę pisemną NBP (XVII edycja) październik 2018

W październiku uczniowie wzięli udział w konkursie „Konkurs na pracę pisemną NBP” (XVII edycja) organizowany przez Narodowy Bank Polski wyrażenie za pracę otrzymała Natalia Seweryn z klasy 2F z technikum ekonomicznego

IX Powiatowy Konkurs Matematyczny – 2018

W dniu 18 kwietnia odbyła się IX edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego pod honorowym patronatem Starosty Wielickiego.

 Dawid Kurek z klasy 2F (ekonomista) zdobył również tytuł NAJLEPSZEGO MATEMATYKA POWIATU WIELICKIEGO.

 Najlepszym matematykiem, miejsce I w kategorii 1 klasa – poziom podstawowy przeznaczony dla uczniów klas I  liceum oraz I i II  technikum, został DAWID KUREK, uczeń 2 klasy Technikum Ekonomicznego.

II miejsce zajęła Katarzyna Jakubiak 2F (technikum Ekonomiczne),

III miejsce Karolina Łukasik 2BT (Technikum Turystyczne).

Pozostali również dzielnie walczyli, jednak znaleźli się poza podium min.  Paulina Kalisz (Technikum Ekonomiczne) -4 miejsce poziom podstawowy klasa druga oraz Klaudia Szlachta (Technikum Ekonomiczne)- 6 miejsce poziom podstawowy klasa druga.

 

I, III, i IV miejsce dla sprzedawców z PCKZiU w konkursie „Can I help you?” – konkurs międzyszkolny – 2018

W dniu 17 kwietnia 2018 r. nasi uczniowie z klasy trzeciej w zawodzie sprzedawca wzięli udział w konkursie „Can I help you?” i zajęli następujące miejsca 1 miejsce Stefanik Kamila 3s, 3 miejsce Wróblewska Patrycja 3s, 4 miejsce Zaręba Ewa 3s.

 

Wygrana w konkursie matematycznym na AGH- 2018

Michał Kutaj uczeń klasy 3K Technikum informatycznego wygrał konkurs „Zobaczyć matematykę” organizowany przez Wydział  Matematyki Stosowanej AGH.

Opiekunem i mentorem Michała był pan dr Bronisław Pabich, emerytowany nauczyciel przez wiele lat pracujący w naszej szkole.

 

IX Przegląd Artystyczny Młodzieży – powiatowy – 2018

Nagroda w kategorii Literatura dla Marceliny Żuchowicz

 

Ekonomiści na etapie wojewódzkim Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Finansów jednostek gospodarczych – 2018

Nasi uczniowie z klasy 4F o profilu ekonomicznym  Dominika Wysocka i Weronika Bała wzięli udział w etapie wojewódzkim Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Finansów jednostek gospodarczych w organizowanym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce w oddziale krakowskim.

 

Ekonomiści na etapie wojewódzkim Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” – 2018

W marcu młodzież naszej szkoły z klas ekonomicznych Popielak Kamil 3E, Paszkot Karolina 4F i Kalisz Paulina 3F wzięli udział w wojewódzkim etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

 

XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości – 2018

Dnia  1 marca 2018  na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie  odbyły się okręgowe eliminacje  XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Uczestnicy Olimpiady musieli wykazać  się wiedzą i umiejętnościami  wykraczającymi  poza podstawę programową  nauczania podstaw przedsiębiorczości w szkołach ponadgimnazjalnych. Hasło przewodnie  tegorocznej edycji Olimpiady to: „ Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia”.

Wśród 250 uczniów z okręgu małopolskiego naszą szkołę reprezentowali:                

Maria Chrzanowska (3F), Amadeusz Pawlik  (3G),  Piotr Kaleta (3E).

 

I miejsce ekonomistów w konkursie „Mam zawód Mam fantazję” w konkurencji „Biznesplan mojej firmy” – 2017

W październiku reprezentanci naszej szkoły – Rafał Zając i Jakub Soczyński z technikum ekonomicznego klasy 4E – wzięli udział w finale konkursu „Mam zawód. Mam Fantazję” w konkurencji „Biznesplan mojej firmy”, gdzie zajęli I miejsce. Organizatorem Konkursu było Województwo Małopolskie – Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego. Chłopcy przygotowywali się do udziału w konkursie pod opieką Pani Ewy Kosteckiej

 

Konkurs „Mam zawód Mam fantazję” w konkurencji „Rowerem wzdłuż Wisły” – 2017

W dniu 9.10.2017 reprezentantki naszej szkoły – Karolina Łukasik i Monika Knapik z klasy 2bT – wzięły udział w finale konkursu Mam zawód. Mam fantazję w konkurencji Rowerem wzdłuż Wisły.

 

Konkurs BLACK BOX pt. Wyczaruj potrawę – wojewódzki – 2017

21.04.2017 uczniowie z klasy 3s  wraz z opiekunem Jolantą Powroźnik wzięli udział w wojewódzkim Konkursie Black Box pt. Wyczaruj potrawę.

Kamil Batko i Sylwia Knapik otrzymali wyróżnienie za kreatywność i pomysłowość.

 

Konkurs „Inkubator Szkolnych Biznesów” – „Talenty potęgujemy” w ramach Programu TalentowiSKO – 2017

W kwietniu w II etapie konkursu wzięły udział 2 grupy z klas ekonomicznych

 

Konkurs Wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych dla uczniów – etap wojewódzki – 2017

W marcu naszą szkołę na konkursie z rachunkowości reprezentowali Krzysztof Kozłowski, Maciej Janus, Klaudia Opryszek i Dorota Wilczek z klasy 4E (technikum ekonomiczne)

 

Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych – etap wojewódzki – 2017

W marcu etapie wojewódzkim na konkursie reprezentowali nas uczniowie Rafał Zając, Jakub Soczyński i Dawid Widomski z klasy 3E Technikum ekonomicznego

 

VIII Powiatowe Zawody Matematyczne – 2017

Najlepszymi matematykami w kategorii 1 klasa – poziom podstawowy przeznaczony dla uczniów klas I  liceum oraz I i II  technikum, które materiał klasy pierwszej realizowały na poziomie podstawowym, została nasza uczennica z klasy ekonomicznej:

Klaudia Szlachta 2F

 

Global Money Week 2017 (GMW)  hasło 2017:  „Learn. Save. Earn” – „Ucz się. Oszczędzaj. Zarabiaj”.

W marcu nasi uczniowie wzięli udział w Global Money Week 2017 gdzie otrzymali wyróżnienia: Marceliny Grodowskiej (1E),

Sylwii Bąk (2E),

Moniki Knapik (1BT).

 

Konkurs międzynarodowy Cisco NetRiders – 2017

W marcu nasi uczniowie wzięli udział w konkursie i 5 uczniów z klas informatycznych awansowało do II rudny konkursu

 

XII edycja Olimpiady Przedsiębiorczości – 2017

W marcu uczeń z klasy ekonomicznej 3F Konrad Dębowski wziął udział w etapie okręgowym

 

Konkurs ,,Zbrodnia Katyńska – pamiętamy” – powiatowy – 2017

W marcu i kwietniu nasi uczniowie wzięli udział w konkursie i zajęli:

1 miejsce – Sylwia Kucharska

3 miejsce – Adrianna Irzyk

 

Olimpiada Wiedzy o Biznesie i Innowacjach – 2017

W marcu nasi uczniowie z klas ekonomicznych wzięli udział w konkursie i zakwalifikowali się do II etapu konkursu

 

XLIII Olimpiada Geograficzna 2016/2017 – etap okręgowy

W drugim etapie okręgowym wzięli udział uczniowie Aleksandra Siatka – 4T i Natalia Kowalska – 3T

 

LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie – 2017

W lutym nasi uczniowie z klas informatycznych wzięli udział w konkursie i zajęli I miejsce oraz awans do wielkiego finału w czerwcu

 

Ogólnopolski konkurs  Mistrz Hotelarstwa- Concierge – 2017

Nasz uczeń z klasy 3A Karol Zarębski otrzymał wyróżnienie na konkursie

 

Ogólnopolski konkurs „Laptop na bank” – krajowy – 2016

Od listopada do grudnia nasi uczniowie wzięli udział w konkursie gdzie do II etapu dostał się Krzysztof Kozłowski z klasy 4E

 

VII Powiatowy Konkurs Matematyczny -2016

Najlepszymi matematykami w kategorii 1 klasa – poziom podstawowy przeznaczony dla uczniów klas I  liceum oraz I i II  technikum, które materiał klasy pierwszej realizowały na poziomie podstawowym, zostali nasi uczniowie:
  I miejsce    Rafał Zając (2E)
 II miejsce    Dariusz Kubacki (2K)
III miejsce    Klaudia Szlachta (1F)

 

VII Przegląd Artystyczny Młodzieży „CK-art” – 2016
Jak co roku w marcu 2016 w Centrum Kultury w Gdowie odbył się przegląd artystyczny na którym młodzież mogła zaprezentować swoje talenty.
Sukcesy naszej młodzieży podczas CK-art 2016:
W kategorii ZESPOŁY WOKALNO-INSTRUMENTALNE:
WYRÓŻNIENIE SQL BAND
W kategorii ZESPOŁY ROCKOWE:
I MIEJSCE, NOMINACJA DO GALI CK-ART, NOMINACJA DO TALENTÓW MAŁOPOLSKI , STATUETKA CK-ART CHARAKTER
W kategorii POEZJA:
Wyróżnienia Krystian Mikuła 4k
W kategorii FOTOGRAFIA:
Justyna Wilk 3T – wyróżnienie
W kategorii RYSUNEK wyróżnienia:
Magdalena Dobranowska 1F – wyróżnienie
W kategorii MALARSTWO wyróżnienia otrzymali:
Justyna Wiśniowska 2E – wyróżnienie

 

Olimpiada Przedsiębiorczości – etap okręgowy – 2016
Dnia  3 marca 2016  na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie  odbyły się okręgowe eliminacje  XI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Naszą szkołę w etapie okręgowym reprezentował uczeń klasy 2E Technikum Ekonomicznego  Rafał Zając.

 

III Olimpiada Wiedzy o Turystyce – etap centralny – 2016
Nasz uczeń Kamil Wróbel z klasy 4T otrzymał 8 miejsce na III Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce.

 

Konkursu Historycznego „Powiat Wielicki podczas II wojny światowej” – 2016
Wyniki naszych uczniów.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce – Krzysztof Kozłowski 3E
III miejsce– Dariusz Kurowski 3BT

 

Wojewódzki Konkurs z Rachunkwości – 2016
W lutym nasi uczniowie z Technikum Ekonomicznego z klasy 3E Klaudia Opryszek i Krzysztof Kozłowski wzięli udział w etapie wojewódzkim w „Konkursie wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu ekonomicznym”.

 

X konkurs o Powstaniu Krakowskim i patronie naszej szkoły Edwardzie Dembowskim
Złote medale olimpijskie zdobyli:
I miejsce – Krzysztof Kozłowski (3E) 73/80
II miejsce – Bartłomiej Kubik (3E) 71/80
zaszczytne miejsca zajęli:
IV – Karolina Prucia (2G),
V – Klaudia Starowicz (4E), Joanna Pajdak (2G), Anna Oprych (1T)
VIII –  Patrycja Gryglowska 2F,
IX – Krzysztof Czajczyk i Adrianna Krupa (1F)
XV – Sebastian Czop (2T),
XVII – Gabriela Więsek (2T),
XIX – Beata Wymiatałek (2E),
XXIII – Ciastoń Zuzanna (2T),
XXIV – Małgorzata Ochońska (1F)

 

Konkurs „Inkubator Szkolnych Biznesów” – „Talenty potęgujemy” w ramach Programu TalentowiSKO – 2015 marzec
II miejsce: Krzysztof Kozłowski 2E, Bartłomiej Kubik 2E, Piotr Pieprzyk 2E, Dominik Wrześniak 2E
IV miejsce: Maciej Janus 2E, Monika Wójcik 2E, Klaudia Opryszek 2E, Sylwia Żak 2E
V miejsce: Dominik Opryszek 2E, Roksana Gawęda 2E, Maria Stalmach 2E, Wiktoria Gabryś 2E, Anna Daniel 2E

 

Konkurs Historyczny: „Stare pomniki opowiadają swoją historię – pozostałości kultury żydowskiej w Twoim regionie”
Beata Wymiatałek, uczennica klasy 1E, została laureatką wojewódzkiego konkursu pt. „Stare pomniki opowiadają swoją historię – pozostałości kultury żydowskiej w Twoim regionie”.

 

VI Powiatowe Zawody Matematyczne
W kategorii Klasa Trzecia- zakres podstawowy Najlepszymi Matematykami zostali:
 I miejsce    Iwona Tuleja (3E)
 II miejsce    Przemysław Kmak (3FA)
 III miejsce    Sylwia Rumaniec (3 FA)

 

VI PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY MŁODZIEŻY CK-ART W GDOWIE
W VI PRZEGLĄDZIE ARTYSTYCZNYM MŁODZIEŻY CK-ART organizowanym przez Centrum Kultury w Gdowie. Nasi uczniowie zdobyli wiele nagród. Wszystkim gratulujemy i życzymy rozwijania dalej swoich talentów.
Jako szkoła otrzymaliśmy Srebrną Statuetkę CK-ART 2015
Kategoria POEZJA
Wyróżnienie – Sara Marzec 3FA za wiersz Cud
Kategorii PROZA
I miejsce Izabela Kiszka 3T Casso
II miejsce Martyna Chlebda 3T Niezapomniane marzenia
W kategorii FOTOGRAFIA
II miejsce Monika Zachariasz 2T
wyróżnienia otrzymali:
Wiktoria Gabryś 2E
Adrian Chudzik 3K
Dorota Wilczek 2E
Jadwiga Kowalik 2T
W kategorii RYSUNEK wyróżnienia:
Justyna Wiśniowska 1E,

Wśród laureatów w kategorii MUZYKA ROCKOWA znaleźli się liczni uczniowie naszej szkoły.

I miejsce  zdobył Zespół Dejm- nominacja do Gali CK-ART. oraz zaproszenie na  występ podczas Dni Gdowa 2015, w składzie tej grupy działają uczniowie naszej szkoły: wokal – Karina Tomczyk 1E, Daniel Małek, Mateusz Banasiuk z 1K oraz Stefan Chyrc i Karol Daniel.

II miejsce zdobył  Zespół CHARAKTER – nominacja do Gali CK-ART. Zespół w składzie:
Patrycja Kleczkiewicz 2G wokal
Krystian Mikuła 3K gitara
Krzysztof Pytel 2K gitara
Marcin Łosiowski 1F gitara basowa
Krzysiek Lachman 3FA instrumenty klawiszowe
Konrad Dębowski 1F perkusja

Jury postanowiło również  przyznać wyróżnienie dla Oliwii Baran wokalistki zespołu A.R.T z Centrum Kultury w Łapanowie.  Skład zespołu A.R.T.: Oliwia Baran 1G wokal, Mateusz Kubowicz 3K gitary, Karol Zarębski 1A gitara basowa, Mateusz Musiał perkusja

 

IX Konkurs o Powstaniu Krakowskim i Edwardzie Dembowskim 2015
Złote medale olimpijskie zdobyli:
I miejsce – Krzysztof Kozłowski (2E) 76/80
II miejsce – Rumaniec Sylwia (3FA) 68/80
zaszczytne miejsca zajęli:
IV – Bartłomiej Kubik (2E),
V – Krzywda Joanna (1E), Stalmach Klaudiusz (1T), Marciniak Dominika (2FH)
VIII –  Damian Trojański
IX – Zygmunt Marcin
X – Tabor Żaneta (2BT),
XI – Komisarska Kinga (1T), Wrześniak Dominik (2E),
XIII – Starowicz Klaudia (3E),
XV – Cichoń Klaudia

 

IX Konkurs o Powstaniu Krakowskim i Edwardzie Dembowskim -marzec 2015

IX konkurs o Powstaniu Krakowskim i patronie naszej szkoły Edwardzie Dembowskim. Organizatorem jest Biblioteka Miejska w Wieliczce Oddział Regionalny. 
Złote medale olimpijskie zdobyli :
I miejsce – Krzysztof Kozłowski (2E) 76/80
II miejsce – Rumaniec Sylwia (3FA) 68/80
zaszczytne miejsca zajęli:
IV – Bartłomiej Kubik (2E), V – Krzywda Joanna (1E), Stalmach Klaudiusz (1T), Marciniak Dominika (2FH), X – Tabor Żaneta (2BT), XI – Komisarska Kinga (1T), Wrześniak Dominik (2E), XIII – Starowicz Klaudia (3E), 

VI Młodzieżowe Spotkania Teatralne RAMPA 2014 – maj

Nasza szkolna grupa teatralna REAKCJA wzięła udział w przesłuchaniach podczas VI Młodzieżowych Spotkań Teatralnych RAMPA 2014 w Centrum Kultury w Gdowie, gdzie otrzymali Nagrodę za poszukiwanie środków ekspresji scenicznej w spektaklu „HOMO SUM”. Gratulujemy.

V-go Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Finansów i Rachunkowości – kwiecień 2014

W kwietniu 2014 nasi uczniowie z klasy 4E technikum ekonomicznego wzieli udział w V Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy z Finansów i Rachunkowości organizowanym przez Studenckie Forum Business Centre Club w Koszalinie i Instytut Ekonomii i Zarządzania w Koszalinie. W etapie centralnym rezprezentowali nas: Karolina Dobranowska, Szczepan Pusuła, Adrian Aronowski. V miesce zajął Adrian Aronowski.

V Przegląd Artystyczny Ck-art 2014 – marzec

Jak co roku w marcu 2014 w Centrum Kultury w Gdowie odbył się przegląd artystyczny na którym młodzież mogła zaprezentować swoje talenty.

Sukcesy naszej młodzieży podczas CK-art 2014:

W kategorii RYSUNEK

Wyróżnienia:
Aleksandra Pilch 3T ZSZ Wieliczka
Piotr Wymiatałek 1s ZSZ Wieliczka

W kategorii FOTOGRAFIA
I miejsce Piotr Wymiatałek 1s
Wyróżnienia:
Klaudia Terczyńska 1E
Izabela Kołodziej 4T
Katarzyna Suś 4T

Kategoria POEZJA
III miejsce
Aleksandra Pilch 3T Zespół Szkół Zawodowych w Wieliczce

W kategorii PROZA
Statuetka CK-art – GRAND PRIX dla
Izabela Kiszka 2T Zespół Szkół Zawodowych w Wieliczce ” Born from Evil”
ex aequo
Mateusz Bartosz 4E Zespół Szkół Zawodowych w Wieliczce za „Słupek rtęci”

III miejsce Martyna Chlebda 2T Zespół Szkół Zawodowych w Wieliczce „Nie jestem tylko lalką”

Wyróżnienie
Damian Kowalik 4E za tekst „Stereotypowe pospólstwo”
Aleksandra Pilch 3T Zespół Szkół Zawodowych w Wieliczce

Kategoria MUZYKA
Soliści: wyróżnienie Kinga Celary 4T

Duety:
I miejsce
 Patrycja Kleczkiewicz 1G akompaniament Krzysztof Lachman 2FA
wyróżnienie: Natalia Wójcik i Dominika Juszczyk 2T 

Zespoły wokalno-instrumentalne:

Wyróżnienie Zespół Sql Band

Do Talentów małopolski w kategorii muzyka etap wojewódzki nominowani: Kinga Celary, Patrycja Kleczkiewicz

Kategoria TANIEC

Anna Kuc – III miejsce i nominacja do Talentów małopolski etap wojewódzki

Dzięki Naszym wspaniałym i utalentowanym uczniom Nasza Szkoła otrzymała

ZŁOTĄ STATUETKĘ CK-ART 2014

GRATULUJEMY!!!

 

Konkurs wiedzy z rachunkowości i finansów – luty 2014

W lutym 2014 roku nasi uczniowie wzięli udział etapie wojewódzkim Konkursu wiedzy z rachunkowości i finansów organizowanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Krakowie. Uczennice reprezentujące szkołę to Gawor Katarzyna i Kurzawa Justyna z klas trzecich ekonomicznych. Gratulujemy

XI Olimpiada Przedsiębiorczości – etap okręgowy – luty 2014

W lutym 2014 nasi uczniowie: Dorota Godzik 3A i Lachman Krzysztof 2FA wzieli udział w XI Olimpiadzie Przedsiębiorczości w etapie okręgowym. Gratulujemy.

Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich ZDERZENIA TEATRALNE W DOROŻKARNI – sierpień 2013

W dniach 27-29 sierpnia grupa teatralna NIBYCO działająca w Zespole Szkół Zawodowych w Wieliczce wzięła udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich ZDERZENIA TEATRALNE W DOROŻKARNI. Przegląd jest organizowany od 2005 roku- na przestrzeni 8 lat na gościnnej scenie Teatru Fiakier wystąpiły najlepsze teatry amatorskie z całej Polski. Grupa NIBYCO zakwalifikowała się na Przegląd ze spektaklem „Cimcirimci” wg. Witolda Gombrowicza.,

Gratulujemy Natalii Celary, Basi Sikora, Kindze Celary, Karolinie Dutka i Mateuszowi Bartosz jak również opiekunowi!!!.

V Młodzieżowe Spotkania Teatralne RAMPA 2013 – maj

Nasza szkolna grupa teatralna NIBYCO wzięła udział w przesłuchaniach podczas V Młodzieżowych Spotkań Teatralnych RAMPA 2013 w Centrum Kultury w Gdowie,

gdzie zajęła 1 miejsce w kategorii szkół średnich „za pełną formę teatralną, kostiumy, zbiorową kreację aktorską i adaptację tekstu”. Grupa NIBYCO wystąpiła w spektaklu „CIMCIRIMCI” wg Witolda Gombrowicza.

Gratulujemy Natalii Celary, Basi Sikora, Kindze Celary, Karolinie Dutka i Mateuszowi Bartosz jak również opiekunowi!!!.

XXVI Małopolskim Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych

„Talenty Małopolski 2013” – DOBCZYCE – finał wojewódzki

Reprezentowanie szkoły podczas prezentacji form muzycznych 17.05.2013 – Karolina Nowak 4H

Reprezentowanie szkoły podczas prezentacji form tanecznych 18.05.2013 – Anna Kuc 3E

XXXIII MAŁOPOLSKI FESTIWAL ARTYSTYCZNY MŁODZIEŻY – Kraków kwiecień 2013

Podczas przeglądu reprezentowała nas grupa teatralna NIBYCO i grupa taneczna REPLAY

w Kategorii TEATR grupa NIBYCO otrzymała wyróżnienie za spektakl „ZABAWA”, Natalii Celary, Basi Sikora, Kindze Celary, Karolinie Dutka, Mateuszowi Bartosz

GRATULUJEMY

IV Przegląd Artystyczny Ck-art 2013

Jak co roku od 11 do 15 marca 2013 w Centrum Kultury w Gdowie odbył się przegląd artystyczny na którym młodzież mogła zaprezentować swoje talenty.

 

w kategorii SOLIŚCI Taniec

I miejsce Anna Kuc 3E nominacja do Gali CK-art i Festiwalu Talenty Małopolski

 

W kategorii GRUPY TANECZNE

III miejsce Grupa CZAD nominacja do Gali CK-art i Festiwalu Talenty Małopolski

 

w kategorii SOLIŚCI muzyka

III miejsce Karolina Nowak 4H nominacja do Festiwalu Talenty Małopolski

w kategorii POEZJA

 

II miejsce Mateusz Bartosz 3E 

III miejsce Aleksandra Pilch 2T 

w kategorii PROZA

 

II miejsce Aleksandra Pilch 2T 

III miejsce Izabela Kiszka 1T 

 

w kategorii RYSUNEK I MALARSTWO:

Wyróżnienia: Piotr Wymiotałek 1H, Justyna Zbrożek 1H, Karolina Turchan 1H 

 

w kategorii FOTOGRAFIA

Wyróżnienia: Kamil Puła 2A, Izabela Kołodziej 3T, Barbara Sikora 4E

GRATULUJEMY!!!

Dzięki Naszym wspaniałym i utalentowanym uczniom Nasza Szkoła otrzymała

ZŁOTĄ STATUETKĘ CK-ART 2013

GRATULUJEMY!!!

Ogólnopolski Konkurs z Zakresu Rachunkowości

W dniach 7-8 marca 2013 r. odbył się FINAŁ Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości. W tym roku szkolnym, w XI edycji OKzZR brało udział ponad 9 tys. uczniów. Nasza uczennica Anita Maniecka z klasy IVE technikum ekonomicznego wzięła udział w Finale. Gratulujemy.

Konkurs wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych

27 lutego nasze uczennice z Technikum Ekonomicznego: Anna Rutka 4E, Agnieszka Oramus 4FT i Paulina Dziedzic 3E wzięły udział w II etapie Konkursu organizowanego w siedzibie Oddziału Okręgowego Stowarzyszenia Księgowych w Krakowie. Nad przebiegiem II etapu i finanłu Konkursu czuwała Komisja Konkursowa pod przewodnictwem prof. dr hab. Bronisława Micherdy, prezesa Zarządu O/Okręgowego. Gratulujemy uczestniczkom. 

VIII Konkurs Wiedzy o Powstaniu Krakowskim i Edwardzie Dembowskim

W dniu 28. 02. 2013r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce, Dział Regionalny, przy współpracy Stowarzyszenia „Klub Przyjaciół Wieliczki” zorganizował dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. Edwarda Dembowskiego w Wieliczce i Liceum Ogólnokształcącego im. E. Dembowskiego w Gdowie VIII konkurs p.t. „Powstanie Krakowskie w 1846 r. – Pamiętamy po 167 latach”. 

 

Rezultaty przedstawiają się następująco:

I miejsce: Krzywda Katarzyna 53/58 punktów ZSZ Wieliczka 3T

II miejsce: Rumaniec Sylwia 48/58 punktów ZSZ Wieliczka 1FA

Olimpiada Wiedzy o Bankach – eliminacje okręgowe

4.01.2013r. uczniowie ZSZ Wieliczka wzięli udział w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Bankach:

Bilski Daniel 3E

Gawlik Justyna 3E

Krysa Natalia 4E

Majewska Ewelina 3E

Strojna Klaudia 4FT

Tuteja Rafał 4E

Konkurs wiedzy o Funduszach Europejskich „Euro na tablicy”

5.12.2013r. Nasi uczniowie:

Karolina Dobranowska 3E

Szczepan Pustuła 3E

Mateusz Bartosz 3E

Paulina Dziedzic 3E

wzięli udział w etapie wojewódzkim w Konkursie „Euro na Tablicy”

IV Młodzieżowe Spotkania Teatralne RAMPA 2012 – POWIAT

1 miejsce i nagrody aktorskie dla każdego

Natalia Celary 3E

Barbara Sikora 3E

Karolina Dutka 2T

Kinga Celary 2T

Mateusz Bartosz 2E

KONKURS WOJEWÓDZKI – Festiwal Małych Form Teatralnych

1 miejsce i nagrody aktorskie dla każdego Grupa NIBYCO – spektakl NUDA

Natalia Celary 3E

Barbara Sikora 3E

Karolina Dutka 2T

Kinga Celary 2T

XXXII Małopolski Festiwal Artystyczny Młodzieży 

Srebrny Chochoł dla grupy NIBYCO

Natalia Celary 3E

Barbara Sikora 3E

Karolina Dutka 2T

Kinga Celary 2T

VI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Bankach – etap centralny – finaliści

Daniel Babicz 3E

Agnieszka Oramus 3FT

Klaudia Strojny 3FT

Klaudia Mlostek 2E

Paulina Dziedzic 2E

Nauczycielkami przygotowującymi finalistów były: Izabela Michniak i Ewa Kostecka

Etapu Wojewódzkiego Festiwalu TALENTY MAŁOPOLSKI w Czchowie

Kategoria MUZYKA: 

W kategorii soliści:

Aleksandra Jania 2T

Paulina Zawadzka 3FT

 

kategoria ZESPOŁY WOKALNE

zespół SQL BAND

(Natalia Celary 3E, Magdalena Garlej 3E, Kinga Celary 2T, Aleksandra Jania 2T, Urszula Mordawska 2T, Weronika Rozwadowska 2T, Paulina Zawadzka 3FT, Kinga Pracuch 3FT, Paulina Portka 1E)

III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Finansów i Rachunkowości – etap centralny w KOSZALINIE

Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział:

• Marta Kulma (4f) – VI miejsce

• Anna Pabjan ( 4f)

• Jadwiga Panek (4e) – VII miejsce

Zespół Szkół Zawodowych im. Edwarda Dembowskiego zajął II miejsce

opiekunowie Pani Ewa Kostecka, Pani Izabela Michniak i Pani Lucyna Mazgaj

CK-ART 2012

Złota Statuetka III Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-art. dla Zespołu Szkół Zawodowych im. E. Dembowskiego w Wieliczce. 2012 najwięcej wyróżnionych uczestników przeglądu.

TANIEC 

w kategorii DUETY: 

I miejsce Para taneczna Kaper Bezdyk 1T i Klaudia Kmiecik LO 

w kategorii SOLIŚCI: 

I miejsce Anna Kuc 2E 

 

W kategorii GRUPY TANECZNE: 

III miejsce Grupa 30B (3A, 2E, 2A) 

MUZYKA 

w kategorii SOLIŚCI: 

wyróżnienia: 

Aleksandra Jania 2T

Paulina Zawadzka 3FT

Natalia Celary 3E

 

kategoria ZESPOŁY WOKALNE

II miejsce zespół SQL BAND

(Natalia Celary 3E, Magdalena Garlej 3E, Kinga Celary 2T, Aleksandra Jania 2T, Urszula Mordawska 2T, Weronika Rozwadowska 2T, Paulina Zawadzka 3FT, Kinga Pracuch 3FT, Paulina Portka 1E)

FOTOGRAFIA

Wyróżnienie: Aneta Kwit 3A

III miejsce Magdalena Kmiecik 3FT

LITERATURA

w kategorii POEZJA

wyróżnienia Aleksandra Pilch 1T za wiersz „Bestia”

 

w kategorii PROZA

wyróżnienia Aleksandra Pilch 1T

Szkolny Konkurs Artystyczny

W styczniu odbył się Szkolny Konkurs Artystyczny, poniżej wyniki:

Kategoria Muzyka: SOLIŚCI w języku angielskim

I miejsce Kinga Celary 2T

II miejsce Karolina Nowak 3H

Kategoria Muzyka: Instrumentaliści

Wyróżnienie Katarzyna Krzywda 2T

 

Kategoria Muzyka: SOLIŚCI

I miejsce Natalia Celary 3E

II miejsce Paulina Zawadzka 3FT

II miejsce Kinga Celary 2T

III miejsce Magdalena Garlej 3E

III miejsce Aleksandra Jania 2T

III miejsce Katarzyna Nowak 3K

 

Kategoria Muzyka: DUETY WOKALNE

I miejsce Karolina Nowak 3H

I miejsce Beata Karaś 3H

II miejsce Paulina Portka 1E

II miejsce Sławomir Sypuła 4A

III miejsce Urszula Mordawska 2T

III miejsce Paulina Krysa 2T

 

kategoria: TANIEC

wyróżnienie Karolina Przybysz Grupa SCABBERS – 1T

 

kategoria: FOTOGRAFIA

I miejsce Aneta Kwit 3A

II miejsce Karolina Dutka 2T

III miejsce Barbara Sikora 3E

Wyróżnienie Monika Suska 3A

 

kategoria: PLASTYKA

I miejsce Mateusz Terczyński 2E

II miejsce Aleksandra Pilch 1T

III miejsce Klaudia Mlostek 2E

III miejsce Paulina Dziedzic 2E

Wyróżnienie Patrycja Przęczek 2E

 

kategoria: POEZJA

wyróżnienie Aleksandra Pilch 1T

RAMPA 2011 – III Młodzieżowe Spotkanie Teatralne

Główna nagroda dla Zespołu Szkół Zawodowych w Wieliczce, Grupa ,,NIBY CO”, spektakl pt.: ,, Nuda” podczas III Młodzieżowych Spotkań Teatralnych RAMPA 2011. Uczennice występujące w spektaklu: Natalia Celary 2E, Barbara Sikora 2E, Kinga Celary 1T, Karolina Dutka 1T.

 Talenty Małopolski w Zawoi

Udział w finale w Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych Talenty Małopolski 2011 w Zawoi – kategoria taneczna grupa Explosion i Replay, w kategorii soliści muzyczni Maria Czajczyk 4A i Aleksandra Jania 1T

CK-ART 2011

Srebrna Statuetka II Przeglądu Artystycznego Młodzieży CK-art. dla Zespołu Szkół Zawodowych im. E. Dembowskiego w Wieliczce. 2011 najwięcej wyróżnionych uczestników przeglądu.

w kategorii TANIEC NOWOCZESNY Grand Prix i statuetkę Ck-art 2011 dla grupy EXPLOSION 2A, 1E, 1A 

w kategorii TANIEC WSPÓŁCZESNY wyróżnieni dla grupy ANGELS 

w kategorii taniec SOLIŚCI II miejsce dla Anny Kuc 1E 

Wyróżnienie w kategorii taniec Zespół Repley 3FT 

W kategorii FOTOGRAFIA Wyróżnienie Karolina Dutka 1T 

W kategorii muzyka – zespoły muzyczne wyróżnienie dla Zespół RESIST TRUTH 

Kategoria muzyczna soliści – II miejsce Maria Czajczyk 4A 

Duety muzyczne – II miejsce Maria Czajczyk 4A i Ewa Słowiak 2A 

Wyróżnienie soliści muzyczni: Aleksandra Jania 1T, Kinga Celary 1T 

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK W BĘDZINIE

W dniu 17 grudnia 2010 młodzież naszej szkoły i grupa „School Band” wzięła udział w eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu.

WYSTĘPY PODCZAS WRĘCZANIA „PEREŁ POWIATU WIELICKIEGO”

Przez cały wieczór uczestnikom spotkania towarzyszyli laureaci Przeglądu Artystycznego Młodzieży Ck-art oraz Młodzieżowych Spotkań Teatralnych RAMPA. Na estradzie zaprezentowali się: zwycięzcy w kategoriach taniec nowoczesny i współczesny 

– zespoły Eksplosion oraz Repley z Zespołu Szkół Zawodowych w Wieliczce. Uwieńczeniem występów artystycznych był spektakl „Vademecum dla snobka i snobki” w reżyserii Arlety Marszalik. Wystąpili w nim Natalia Cezary (2E) i Filip Jurkowski, którzy otrzymali podczas RAMPY nagrodę Grand Prix, nagrodę publiczności oraz nagrody dla najlepszego aktora i aktorki. RAMPA 2010 W Centrum Kultury w Gdowie odbyło się II Młodzieżowe Spotkania Teatralne RAMPA 2010. Decyzją jury Grand Prix RAMPA 2010 jednogłośnie zdobył spektakl ,,Vademecum dla snoba i snobki” z Zespołu Szkół Zawodowych w Wieliczce. Sztuka w dwuosobowej obsadzie zdobyła także najwyższe uznanie w oczach samych uczestników Spotkań Teatralnych zdobywając Nagrodę Publiczności dla Najlepszego Spektaklu a dwójka młodych aktorów: Natalia Celary i Filip Jurkowski odebrali nagrody dla najlepszego aktora i aktorki. 

RAMPA 2010 – II Młodzieżowe Spotkanie Teatralne

Nagroda Grand Prix, nagrodę publiczności oraz nagrody dla najlepszego aktora i aktorki dla Zespołu Szkół Zawodowych w Wieliczce za spektakl ,,Vademecum dla snoba i snobki” podczas II Młodzieżowych Spotkań Teatralnych RAMPA 2010 organizowanych przez Centrum Kultury w Gdowie

XXX FESTIWAL ARTYSTYCZNY MŁODZIEŻY

W Kwietniu Jury przeglądu fotograficznego XXX Festiwalu Artystycznego Młodzieży postanowiło nominować: Jadwigę Kwiecień 2B, Zespół Szkół Zawodowych im. Edwarda Dembowskiego Wieliczka za dosłane fotografię. W konkursie w tej konkurencji brało udział 60 osób, z czego 9 dostało nominację. 

CK-ART 2010

W Marcu odbył się trzydniowy Festiwal Młodzieży zorganizowany przez Centrum Kultury w Gdowie CK-art. Do udziału zgłosiło się ponad 500 młodych uczestników w poszczególnych kategoriach. Zgłoszono ponad 200 prac plastycznych i literackich, jury obejrzało 24 grupy taneczne i przesłuchało 240 uczestników prezentacji muzycznych. W Przeglądzie udział zgłosiło 14 placówek oświatowych i kulturalnych z terenu powiatu wielickiego. 

Złotą Statuetkę Przeglądu za największa aktywność artystyczną młodzieży zdobył Zespół Szkół Zawodowych im. E. Dembowskiego w Wieliczce. 2010 

Główne statuetki otrzymali: W kategorii PLASTYKA statuetkę główną otrzymała: Klaudia Garlicka 4B W kategorii POEZJA statuetkę główną otrzymała: Karolina Oprych za wiersz ,,Requiem dla Ciebie” 4B W kategorii soliści: Natalia Celary 1E W kategorii taniec nowoczesny: Repley (4E, 1E, 1A, 1Ft) W kategorii taniec współczesny: Eksplozjon (1A 1Ft) 

WYRÓŻNIENIA otrzymali: 

W kategorii zespoły muzyczne WYRÓŻNIENIA SPECJALNE nominujące do występu podczas Uroczystej Gali cK-art. i Dniach Gdowa dla: zespół Resist Truth – 4K, 2A Wyróżnienie kategorii taniec nowoczesny: One shot – Marcin Grzesiak 1A Wyróżnić za szczególny wyraz artystyczny, za występ solowy: Angelika Łabędź – 4E Wyróżnienie w kategorii soliści:: Ewa Słowiak 1A Wyróżnienie w kategorii zespoły muzyczne: Maria Czajczyk 3A i Mateusz Piwiński 4K 

PROJEKT „MOJA FIRMA W MOJEJ GMINIE” – 2010

Grupa 26 uczniów z klas: IIIK (20 uczniów), III H(4) i IIIF (2) uczestniczą w projekcie „Moja firma w mojej gminie”, finansowanym w całości ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Liderami grupy są: Marcin Smętek oraz Grzegorz Wolski z klasy 3K. Nauczycielem opiekunem jest mgr Małgorzata Zielińska. Projekt został stworzony przez Fundacje VIRIBUS UNITIS we współpracy z wykładowcami Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Koordynatorami regionalnymi projektu w województwie małopolskim są Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski oraz Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP. Uczniowie biorą udział w szkoleniach tradycyjnych oraz e-learningowych. Poprzez witrynę internetową uczestniczą w grze symulacyjnej. Z pomocą nauczyciela opiekuna będą wykonywać 4 zadania, w których nauczą się zakładać własną firmę oraz uzyskają szeroką wiedzę z zakresu ekonomii, strategii rozwoju regionalnego i lokalnego, badań rynku i marketingu. 

VII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU Z ZAKRESU RACHUNKOWOŚCI 2010

Dnia 11 i 12 lutego odbył się finał VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości pod patronatem: Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Politechniki Rzeszowskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do III etapu przystąpiło około 80 uczestników z całego kraju. Nasza uczennica z klasy 4E Agata Ładyga reprezentując naszą szkołę z nauczycielem opiekunem mgr Ewą Kostecką zajęła 12 miejsce. 

OLIMPIADA WIEDZY O FINANSACH – BANKI W AKCJI – 2009

Uczniowie naszej szkoły Agata Ładyga 4E, Marcin Smętek 3K (opiekun Izabela Michniak) i Łukasz Rozwadowski 4E (opiekun Ewa Kostecka) wzięli udział w zawodach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji!. Organizatorami II edycji Olimpiady Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji! są Wyższe Szkoły Bankowe, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Narodowy Bank Polski oraz Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości mają zaszczyt zaprosić wszystkich chętnych uczniów do udziału w II edycji Olimpiady Wiedzy o Finansach – Banki w Akcji! Przedmiotem Olimpiady były szeroko rozumiane finanse, tzn. instytucje rynku finansowego, sposoby ich funkcjonowania, instrumenty finansowe oraz zasady racjonalnego z nich korzystania. Tematem tej edycji był: Rynek kapitałowy i jego produkty. 

 

Olimpiada to nie tylko testy i pytania, to także internetowa gra symulacyjna, w której uczestnik zarządza finansami swojego wirtualnego banku 

NAJLEPSZE KSIĘGOWE W WOJEWÓDZTWIE Z ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH W WIELICZCE:2009

5 marca 2009 roku odbył się finał konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Finansów Jednostek Gospodarczych w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Krakowie. W Konkursie w II etapie wzięło około 80 uczniów z województwa małopolskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Ewa Sochacka klasa IV E, Barbara Ptak klasa IV F, Surówka Katarzyna klasa IV E, Janus Iwona klasa IV F Nauczyciele przygotowujący młodzież: Ewa Kostecka i Izabela Michniak. Uczennice naszej szkoły zajęły: I miejsce Ewa Sochacka, V miejsce Barbara Ptak Komisja Konkursowa II etapu: Przedstawiciele Stowarzyszenia Księgowych, profesorowie Uniwersytetu Ekonomicznego i przedstawiciele Kuratorium Oświaty 

I MIEJSCE W IX OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE WIEDZY Z ZAKRESU PRAWNEJ OCHRONY PRACY ORAZ ZASAD BHP DLA PRACOWNIKÓW MŁODOCIANYCH – 2009

Uczeń naszej szkoły – Paweł Ślęczka z 3w zdobył I miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy oraz zasad BHP dla pracowników młodocianych na etapie regionalnym. W dniu 15.05.2009 roku na etapie ogólnopolskim w Warszawie zdobył 10 miejsce na 60 uczestników. 

WOJEWÓDZKI KONKURS „NAJLEPSZE ZAJĘCIA Z PRZEDSIĘBIORCZOŚCI” – 2009 

Michał Miękina, Filip Jurkowski, Kamil Skimina uczniowie klasy III A w zawodzie technik hotelarstwa w Zespole szkół Zawodowych w Wieliczce– pod opieką Pani Agaty Jakubiak zakwalifikowali się do finału. 

V EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU MASZYN WODNYCH – 2009

W grudniu odbyła się V edycja Międzynarodowego Turnieju Maszyn Wodnych. Zawody przeprowadzono na Targach Poznańskich w czasie trwania Klimatycznej Konferencji Narodów Zjednoczonych. Zawody stanowiły jedną z atrakcji tejże konferencji. Poznański finał poprzedziły dwudniowe (23 i 24 listopada) eliminacje w Łodzi. Do finału awansowało 19 zespołów. Wśród nich znalazły się wszystkie cztery nasze zespoły z ZSZ w Wieliczce. W trakcie zawodów nie daliśmy żadnych szans rywalom i bezapelacyjnie wygraliśmy obydwie konkurencje. I tak: w konkurencji Wydajności I miejsce zajął nasz zespół „ Ubodzy ekolodzy”, a II także nasza „ Hydrozagadka”. Podobnie w konkurencji Mocy I miejsce to nasi „ Podlewacze Sahary”, a miejsce II „ Tańczący z zaworami”. Zwycięstwo odniesiono mimo znacznego odmłodzenia składu, gdyż na sześciu uczniów tylko dwóch startowało drugi raz, a pozostali po raz pierwszy. Wszyscy startujący to uczniowie pierwszej i drugiej klasy Technikum Informatycznego: Adrian Kapusta, Konrad Kurbiel, Daniel Koczara, Dawid Kapera, Łukasz Chlebda i Jarosław Żołnierczyk. Znaczną pomocą służył „stary” zawodnik, uczestnik poprzednich turniejów, a obecnie już absolwent Technikum Mechanicznego, Damian Kapusta, który na własny koszt przybył na zawody, aby skutecznie wspomagać radą i doświadczeniem młodszych kolegów. Należą mu się za to słowa uznania i podziękowania. Opiekę nad naszymi uczniami objęła Małgorzata Smrokowska-Kot. Przebieg turnieju przyniósł wiele emocji sportowych, ale także wiele stresu, gdyż konkurenci bezpardonowo próbowali zdyskwalifikować nas, zgłaszając protesty co do nieścisłego z regulaminem wykonania naszych maszyn. Zarzuty takie jury zawodów w całości odrzuciło 

KONKURS HISTORYCZNY „ŻUPY KRAKOWSKIE DAWNIEJ I DZIŚ”

Pomimo technicznego profilu szkoły, uczniowie chętnie biorą udział także w konkursach o profilu humanistycznym. Świadczy o tym zdobycie I i V miejsca w konkursie historycznym „Żupy Krakowskie dawniej i dziś” zorganizowanym przez Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. 

TURNIEJ MASZYN WODNYCH W POZNANIU – 2004-2006

Dużym sukcesem grupy uczniów Technikum Mechanicznego było zdobycie I miejsce w ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wodnych w Poznaniu w roku szkolnym 2004/2005 i 2005/2006  

NAJLEPSZE KSIĘGOWE W WOJEWÓDZTWIE Z WIELICZKI Z ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH 2005

3 marca 2005 roku odbył się finał Konkursu Wiedzy z Rachunkowości i Finansów Jednostek Gospodarczych w siedzibie Stowarzyszenia Księgowych w Krakowie Komisja Konkursowa II etapu: Przedstawiciele Stowarzyszenia Księgowych, profesorowie Akademii Ekonomicznej i przedstawiciele Kuratorium Oświaty Uczniowie, którzy reprezentowali Zespół Szkół Zawodowych w Wieliczce Żaneta Kostecka kl. IV B, Aneta Iskra kl. IV C, Justyna Cygan. kl. IV A, Joanna Szostak kl. V A Najlepszymi okazały się: I miejsce Żaneta Kostecka z klasy V B Liceum Ekonomicznego w Wieliczce II miejsce Aneta Iskra z klasy V C Liceum Ekonomicznego w Wieliczce III miejsce uczennica Liceum Ekonomicznego w Wadowicach 

JUNIOR BIZNES 2004

Uczniowie naszej szkoły uzyskali tytułu „Junior Biznesu 2004” w konkursie zorganizowanym przez Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Janusza Sepioła. Organizatorem konkursu było Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Łodzi, a konkurs odbywał się w czasie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

KONKURS NA SZKOLNĄ GAZETKĘ O RECYKLINGU – 2003

Dużą satysfakcję uczniom i pedagogom sprawiło zajęcie I miejsce w konkursie zorganizowanym na szczeblu województwa małopolskiego w roku 2003 na szkolną gazetkę o recyklingu.

Skip to content