Koło Miłośników Rachunkowości

Koło Miłośników Rachunkowości

Koło Miłośników Rachunkowości
prowadzone jest przez Ewę Kostecką, Izabelę Michniak, Renatę Platę.

W zajęciach uczestniczą uczniowie, którzy lubią rachunkowość.
Główną misją działalności naszego koła jest poszerzanie wiedzy i umiejętności w wybranych dziedzinach rachunkowości finansowej i zarządczej a także podatkowej.

Przede wszystkim interesuje nas to czy umiecie wykorzystać wiedzę zdobytą w trakcie szkoły w praktyce.

Celem zajęć jest również przygotowanie do Ogólnopolskiego Konkursu Rachunkowości i Wojewódzkiego Konkursu z Rachunkowości i Finansów organizowanego przez Stowarzyszenie Księgowych w Krakowie.

Naszym celem jest także przygotowanie uczniów do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

 Nasze Osiągnięcia:

Uczennice naszej szkoły zajęły: I miejsce Ewa Sochacka i V miejsce Barbara Ptak w Konkursie Wiedzy z Rachunkowości i Finansów Jednostek Gospodarczych organizowany przez Stowarzyszenie Księgowych w Krakowie. 2009 rok.

Uczennica Agata Ładyga zajęła 12 miejsce na VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości pod patronatem: Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Politechniki Rzeszowskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej. 2010 rok.

Uczennice wzięły udział w III Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy z Finansów i Rachunkowości – etap centralny w KOSZALINIE 18 kwietnia 2012r.
Marta Kulma (4f) – VI miejsce, Anna Pabjan ( 4f) i Jadwiga Panek (4e) – VII miejsce
Zespół Szkół Zawodowych im. Edwarda Dembowskiego jako szkoła zajął II miejsce

W dniach 7-8 marca 2013 r. odbył się FINAŁ Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Rachunkowości w Rzeszowie.
Nasza uczennica Anita Maniecka z klasy IVE technikum ekonomicznego wzięła udział w Finale.

W kwietniu 2014 nasi uczniowie z klasy 4E technikum ekonomicznego wzieli udział w V Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy z Finansów i Rachunkowości organizowanym przez Studenckie Forum Business Centre Club w Koszalinie i Instytut Ekonomii i Zarządzania w Koszalinie. W etapie centralnym rezprezentowali nas: Karolina Dobranowska, Szczepan Pusuła, Adrian Aronowski. V miesce zajął Adrian Aronowski.

Wojewódzki Konkurs z Rachunkwości
W lutym 2016 nasi uczniowie z Technikum Ekonomicznego z klasy 3E Klaudia Opryszek i Krzysztof Kozłowski wzięli udział w etapie wojewódzkim w „Konkursie wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu ekonomicznym”.

2017 nasi uczniowie z Technikum Ekonomicznego z klasy 4E Klaudia Opryszek i Dorota Wilczek wzięli udział w etapie wojewódzkim w „Konkursie wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu ekonomicznym”.

W marcu 2018 nasi uczniowie z Technikum Ekonomicnzego z klasy 4F Dominika Wysocka i Weronika Bała wzięli udział w etapie wojewódzkim w „Konkursie wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu ekonomicznym”.

W marcu 2019 nasi uczniowie z Technikum Ekonomicznego Sylwia Bąk – 4E, Grzegorz Banasik – 4E, Klaudia Szlachta 4F, Tabor Justyna 4F wzięli udział w etapie wojewódzkim w „Konkursie wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu ekonomicznym.

V miejsce dla Dawida Kurka w wojewódzkim etapie konkursu z rachunkowości. W marcu 2020 nasi uczniowie z Technikum Ekonomicznego Góral Jakub 4E i Dawid Kurek 4F wzięli udział w etapie wojewódzkim w „Konkursie wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu ekonomicznym.

 W lutym nasi uczniowie z klas ekonomicznych wzięli udział w etapie wojewódzkim ,,Konkursu wiedzy z rachunkowości jednostek gospodarczych dla uczniów średnich szkół ekonomicznych”. Zawody te organizowane są pod patronatem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Zakres tematyczny konkursu obejmował zagadnienia regulowane Ustawą o Rachunkowości. W etapie wojewódzkim reprezentowali nas uczniowie z klas ekonomicznych Piotr Matras z klasy 4E i Maciej Malinowski z klasy 4F

I miejsce ekonomistów w konkursie „Mam zawód Mam fantazję” w konkurencji „Biznesplan mojej firmy”

W październiku 2017 reprezentanci naszej szkoły – Rafał Zając i Jakub Soczyński z technikum ekonomicznego klasy 4E – wzięli udział w finale konkursu „Mam zawód. Mam Fantazję” w konkurencji „Biznesplan mojej firmy”, gdzie zajęli I miejsce. Organizatorem Konkursu było Województwo Małopolskie – Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego. Chłopcy przygotowywali się do udziału w konkursie pod opieką Pani Ewy Kosteckiej.

 

Ekonomiści na etapie wojewódzkim Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

W marcu 2018 młodzież naszej szkoły z klas ekonomicznych Popielak Kamil 3E, Paszkot Karolina 4F i Kalisz Paulina 3F wzięli udział w wojewódzkim etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

W marcu 2019 młodzież naszej szkoły z klas ekonomicznych Kamil Kubacki 2E, Jakub Góral 3E, Gabriela Kwiecińska 3E wzięli udział w wojewódzkim etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Skip to content