XIII SZKOLNY DZIEŃ KARIERY w PCKZiU Wieliczka

W dniu 6 marca zorganizowaliśmy po raz trzynasty Szkolny Dzień Kariery czyli Targi Edukacji i Pracy.

Jako organizatorzy tej inicjatywy  staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom uczniów,  stwarzając warunki do ciekawej i efektywnej prezentacji wyzwań współczesnej edukacji i wymogów rynku pracy. Szkolny Dzień Kariery stanowi jedno z przedsięwzięć, które ma realny wpływ na aktywność osób poszukujących informacji na temat kierunków i form kształcenia oraz poszerzenia swoich kwalifikacji.  Do udziału w wydarzeniu zaproszono 14 uczelni wyższych , 2 szkoły policealne i 18 pracodawców, z którymi spotkali się nie tylko   maturzyści naszej szkoły, ale także szkół średnich powiatu wielickiego .

Dzień kariery  rozpoczął się  się wykładem dr Justyny Michniak – Szladerby z  Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie : Matura i co dalej ?

W wykładzie  prowadząca   mówiła o trudnościach związanych z dokonywaniem wyborów w życiu. Uczniowie dowiedzieli się  czym należy się kierować planując ścieżkę kariery i kto może udzielić pomocy. Maturzyści wzięli udział w ćwiczeniu z obszaru rozwoju osobistego.

Kolejnym prelegentem był pan Michał Adamczyk Prezes Fundacji Kraków Miasto Start–upów. W swoim wystąpieniu mówił o start-upach jako innowacyjnych formach biznesu.

Uczniowie klas technikum rachunkowości  wzięli udział w spotkaniu z dyrektorem  firmy Kimberly Clark Corporation Alexandrem Zelikovsky , który specjalizuje się w rozwiązaniach technologicznych w biznesie. Poruszone zostały  zagadnienia związane z nowoczesnym marketingiem , e-commerce. 

Ponadto uczniowie  wzięli udział w prezentacjach wyższych uczelni, warsztatach oraz prelekcjach prowadzonych przez pracowników akademickich. Jak przekonywali  prelegenci na sukces zawodowy wpływa wiele czynników. Mamy nadzieje iż nasi uczniowie w przyszłości wykorzystają swój potencjał i będą zadowoleni z wykonywanej pracy.

Zapraszamy do Galerii.

MZ