XII SZKOLNY DZIEN KARIERY w PCKZiU Wieliczka

Wspierając projektowanie drogi zawodowej  uczniów, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce zorganizowało 1 marca br.  po raz dwunasty  Szkolny Dzień Kariery. Wydarzenie rozpoczęło się wykładem  dziekan Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie, dr Magdaleny Kowalskiej  – Musiał. W wykładzie  pani dziekan mówiła o tym jak uzyskać efektywność  celu w pracy zespołu projektowego. Obraz pracy dziś i jutro nakreśliła w swoim wystąpieniu pani Monika Mostowik –Wanat dyrektor do spraw zarządzania zasobami ludzkimi w firmie Hitachi.

Do wydarzenia zaproszono 15 uczelni wyższych i 15 pracodawców, z którymi spotkali się nie tylko   maturzyści naszej szkoły, ale także szkół średnich powiatu wielickiego i zaproszonych szkół z Krakowa.

Ponadto uczniowie  wzięli udział w prezentacjach wyższych uczelni, warsztatach oraz prelekcjach prowadzonych przez pracowników akademickich. Jak przekonywali  prelegenci na sukces zawodowy wpływa wiele czynników. Mamy nadzieje iż nasi uczniowie w przyszłości wykorzystają swój potencjał i będą zadowoleni z wykonywanej pracy.

Planując karierę zawodową należy oprzeć się nie tylko na predyspozycjach , ale także  potrzebach rynku pracy. Dobrze więc  zainwestować w taką edukację, która pozwoli na zdobycie dobrej pracy, będącej przyjemnością i dającej  spełnienie.

MZ

Skip to content