Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w PCKZiU

Za nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 29 stycznia 2023 roku. Również uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tej ogólnopolskiej akcji charytatywnej pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”

Jak wynika z badań Światowej Organizacji Zdrowia, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 procent wszystkich zgonów. Celem tegorocznego WOŚP było zebranie funduszy na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. Umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Wolontariusze PCKZIU – ponad 30 uczniów, we współpracy ze Stowarzyszeniem Solny Gwarek pracowali dla sztabu numer 1335 w Wieliczce, w którym zebrano ponad  108.000,00 zł, wliczając dochody z aukcji internetowych. Wolontariusze kwestowali pod hasłem „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. W Wieliczce w obu sztabach zebrano 203 tys. zł dla WOŚP podczas akcji charytatywnej.

W całym kraju Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas 31. Finału zebrała ponad 154 miliony złotych, a zebrane środki przeznaczone zostaną na sprzęt medyczny i laboratoryjny do walki z sepsą.

Bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie oraz poświęcony czas!

Skip to content