Pierwsze warsztaty zagraniczne w ramach projektu CaRE Erasmus+ „Rozwijanie środowiska współpracy i refleksji w szkołach”

W dniach 27 lutego do 4 marca 2022 odbyło się w Dublinie pierwsze spotkanie warsztatowe dla uczestników projektu CaRE, którego celem jest wspieranie i wzmacnianie rozwoju środowisk współpracy i refleksji w szkołach. Dzięki temu projektowi będziemy odzwierciedlać rozwój kluczowych umiejętności i kompetencji, które są ogólnie zalecane dla grup uczniów w całym środowisku szkolnym, zachęcając nauczycieli do coraz większej współpracy i zapewniając struktury, w których dzielenie się, komunikowanie i krytyczna refleksja nad ich praktyką stanie się normą.

W Dublinie gościli nas główni koordynatorzy projektu z ramienia najstarszej irlandzkiej uczelni – Trinity College, Ciaran Bauer, dr Aibhin Bray i dr Jane O’Hara.

Naszą szkołę reprezentowały koordynator projektu Iwona Windak oraz panie Beata Chla i Agata Jakubiak.

Warsztaty obejmowały prezentacje szkół partnerskich, planowanie działań projektowych, metody tworzenia tzw. „CoP”, czyli z angielskiego Community of Practice (wspólnota praktyków), w ramach której będziemy tworzyć grupę zawodową nauczycieli, którzy podzielają troskę i pasję do czegoś, co robią i uczą się, jak robić to lepiej, poprzez regularne interakcje i wymianę doświadczeń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Iwona Windak, koordynator projektu CaRE

Skip to content