Erasmus+ „CaRE – Rozwijanie środowiska współpracy i refleksji w szkołach”

W dniach od 19 do 23 września 2022 nauczyciele realizujący projekt Erasmus + pod tytułem „CaRE – Rozwijanie środowiska współpracy i refleksji w szkołach” uczestniczyli w warsztatach w partnerskiej szkole Colegio Santa Elena w miejscowości Villarejo de Salvanes pod Madrytem. Tematem szkolenia było doskonalenie narzędzi służących ewaluacji i refleksji, tworzenie narzędzi cyfrowych w formie podcastów oraz organizowanie internetowych form doskonalenia zawodowego nauczycieli w formie tak zwanych TeachMeets.

Po intensywnych zajęciach warsztatowych znalazł się też czas na zwiedzanie Madrytu oraz uniwersyteckiego miasta Alcala de Henares. Jak zawsze spotkaniu z nauczycielami z krajów partnerskich towarzyszyły liczne dyskusje, wymiany doświadczeń, rozmowy na tematy zawodowe i prywatne. Po raz kolejny była to dla nas znakomita okazja do tego, aby poznać system edukacji innych krajów i dowiedzieć się o wyzwaniach, przed jakimi stają inni nauczyciele, ale także mieliśmy szansę poćwiczyć język angielski i nawiązać nowe przyjaźnie.

Kolejnym wydarzeniem w ramach tego projektu będzie goszczenie nauczycieli z Irlandii, Hiszpanii i Austrii w naszej szkole już w grudniu tego roku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Ekipa „CaRE” z PCKZiU czyli koordynator Iwona Windak, Beata Chla, Sara Kowalczyk, Małgorzata Roehlich, Marzena Sobula i Anna Szczucińska.

Skip to content