Archiwum: wrz 2022

  • XXXII Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich – Sucha Polana 2022

    W sobotę 17 września 2022 r.  Klub Historyczny im. Armii Krajowej zorganizował udział młodzieży w XXXII Małopolskim Zlocie Szlakami Walk Partyzanckich – Sucha Polana 2022.

    Wycieczka stała się okazją do uroczystego uczczenia pamięci o żołnierzach Polskiego Państwa Podziemnego walczących podczas II Wojny Światowej w szeregach Armii Krajowej oraz Batalionów Chłopskich. Uświadamiała też, jaką ofiarę złożył naród polski z niewinnych obywateli podczas bestialskich pacyfikacji miast i wsi przez niemieckich okupantów.

    Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich odbył się w miejscu, w którym przed 76 laty został poświęcony sztandar Obwodu Armii Krajowej „Murawa” podczas Mszy Świętej w dniu 3 września 1944 roku. Okoliczne tereny były od 1 sierpnia 1944 roku nazywane Rzeczpospolitą Raciechowicką ze względu na opuszczenie ich przez okupanta i przejęcie ochrony ludności cywilnej przez Armię Krajową. Niemiecki okupant nie mogąc znieść skrawka wolnej Polski, zaatakował zgrupowanie w dniu 12 września 1944 roku. Bitwa pod Łysiną została jednak wygrana przez Partyzantów. W związku z tym nieprzyjaciel rzucił do walki kilkukrotnie większe oddziały, które mszcząc się za przegraną spaliły i bestialsko wymordowały mieszkańców okolicznych wsi Lipnika i Wiśniowej (głównie kobiety i dzieci).

    PROGRAM ZLOTU

    – 11:00 – polowa Msza św. w intencji partyzantów i poległych za Ojczyznę z udziałem pocztów sztandarowych, a następnie Apel Poległych, złożenie wieńców i zniczy pod Pomnikiem

    – 12.00 – posiłek (wojskowa grochówka)

    – 13.00 – konkursy (z sukcesami!!!) 🙂

    – 13:30 – rekonstrukcja historyczna bitwy partyzanckiej

    W zlocie pod opieką

    – nauczycieli historii Dariusza Tańculi i Michała Burmera

    – Prezesa Koła Wieliczka Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Stanisława Dziedzica 

    – studentki 5 roku historii na UJ, która odbywa w naszej szkole praktykę zawodową – Kingi Komisarskiej (absolwentki PCKZiU, która w trakcie szkoły wzięła udział w Zlocie czterokrotnie, więc był to dla niej piąty zlot w innej już roli)

    udział wzięli następujący uczniowie:

    Batko Alicja, Golec Kinga, Grodowska Wiktoria, Płatek Maria, Różak Weronika, Sołtys Zuzanna (1T)

    Wróbel Karolina (2T)

    Jarotek Oliwia, Niewiarowska Julia, Tomana Tomasz, Zawadzka Wiktoria (3R)

    Cholewa Julia, Dobranowski Bartłomiej, Grochot Magdalena, Kania Dominika, Krawczyk Amelia, Zając Mateusz, Żupnik Kamila (4GP)

    Morawski Michał (4TG)

    Damian Lewicki (4KP)

    Martyna Dziedzic (1A)

    Lupa Julia, Strzelecka Paulina (1G)

    Bijak Bartosz (2G)

     Lewandowski Olaf (4TP)

    Marta Zielińska (4RG)

    Chojecka Andżelika, Feliks Roksana, Dąbek Gabriela, Piwowarczyk Natalia, Augustynowicz Sandra , Jania Martyna, Koczwara Natalia, Patrycja Stachura, Radzik Piotr, Zuzanna Wierciak, Wielgosz Zuzanna, Dziża Wiktoria, Czyż Emilia, Chwajoł Marcin (1R).

     

  • Kiermasz Używanych podręczników

    Zapraszamy na kiermasz używanych podręczników w bibliotece szkolnej od 5 września do 30 września.

    Regulamin kiermaszu

  • Zebranie z Rodzicami

    Zebranie z Rodzicami uczniów – komunikat

    Harmonogram zebrań z Rodzicami  07 września 2022 r. (środa)

     Godz. 16.30 – spotkanie Dyrektora z rodzicami uczniów klas pierwszych (klasy: 1A,1E,1G, 1K,1R,1T,1ET,1s,1w) na auli głównej Kampusu .

    Po zakończeniu spotkania na auli (ok. 17.45) rodzice udają się do wyznaczonych poniżej sal:

    KLASA WYCHOWAWCA SALA
    1A Kowalczyk Sara B219
    1E Janus Iwona A306
    1G Salwińska Jolanta B217
    1K Ziarko Elżbieta B215
    1R Michniak Izabela A311
    1T Tańcula Dariusz A319
    1ET Major Joanna A215
    1s Duda-Piecuch Monika A209
    1w Burmer Michał A210

     

    Godz. 17.00 – spotkania Wychowawców klas II i III z rodzicami bezpośrednio w salach lekcyjnych wg podanego harmonogramu:

    KLASA WYCHOWAWCA SALA GODZINA
    2A Prajsnar Grzegorz A212 17.00
    2E Zych Marta A307 17.00
    2G Czekirda Monika A219 17.00
    2K Gawlik Leszek B227 17.00
    2R Plata Renata A314 17.00
    2T Słowiak Jarosław A317 17.00
    2s Stępska Magdalena A211 17.00
    2w Szczepański Bartosz A107 17.00
       

     

    KLASA WYCHOWAWCA SALA GODZINA
    3A Suder Agnieszka A208 17.00
    3E Stawiarz Katarzyna A217 17.00
    3G Juras Jarosław A214 17.00
    3K Fluda Szymon B231 17.00
    3R Mazgaj Lucyna A313 17.00
    3T Pietrzak Agnieszka A308 17.00
    3s Opałka Anna A108 17.00
    3w Klimczyk Piotr A216 17.00

     

    Godz. 18.00 – spotkania Wychowawców klas czwartych (po szkole podstawowej) z rodzicami bezpośrednio w salach lekcyjnych wg podanego harmonogramu:

    Klasa Wychowawca Sala GODZINA
    4AP Lis Edyta A214 18.00
    4EP Zielińska Małgorzata A107 18.00
    4RP Kostecka Ewa A313 18.00
    4TP Sobula Marzena A309 18.00
    4KP Grzesiński Mariusz B227 18.00
    4GP Krzeszowska-Rosiek Teresa A211 18.00

     

    Godz. 18.00 – spotkanie Dyrektora z rodzicami uczniów klas czwartych (po gimnazjum) na auli głównej Kampusu . Po zakończeniu spotkania na auli (ok. 19.00) rodzice udają się do wyznaczonych poniżej sal:

    Klasa Wychowawca Sala
    4AG Kowalski Mariusz A219
    4EG Kopacz Anna A212
    4RG Zadęcka Anna A211
    4TG Bruzda Elżbieta A107
    4KG Janus Agnieszka A217
    4GG Nosal Monika A214

     

     

Skip to content