Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

15/04/2021

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

?Zaginiona kraina miliona słoni, czyli Laos i Kambodża z plecakiem?

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce zorganizowała w czwartek 12 maja 2011 r. o godz. 17.00 kolejne spotkanie z cyklu „Orient Expresem do Stambułu i dalej”. Tym razem przewodnikiem w naszej wędrówce była pani Zofia Czerwińska, która przygotowała prezentację pt. „Zaginiona kraina miliona słoni, czyli Laos i Kambodża z plecakiem”.

            Prelegentka niedawno wróciła z 3,5 miesięcznej podróży po Azji Południowo-Wschodniej. Zwiedziła Malezję, Tajlandię, Kambodżę, Wietnam i Laos. Wraz z koleżankami poruszały się wszystkimi dostępnymi środkami transportu, od własnych nóg zaczynając poprzez autobusy, pociągi, riksze, tuk tuki, rowerki, motorki, statki, łódeczki, na grzbiecie słonia kończąc. Cel był jeden – zwiedzić, poznać, doświadczyć jak najwięcej za jak najmniejsze pieniądze... i to się udało!!!

             Relacji podróżniczej wysłuchali uczniowie Szkolnego Koła Historyczno – Krajoznawczego „Baszta”: Katarzyna Kasprzyk, Katarzyna Krzywda (1T), Anna Micherdzińska, Małgorzata Stelmach, Agnieszka Świeży (3E), Dominika Dębowska, Paulina Gumulska, Marta Kulma, Ewelina Płazińska, Ewelina Przedpolska, Mateusz Skowronek, Iwona Truty (3F)

Galeria

Komunikaty

  • Matura Próbna 2021

    więcej info w newsach

    9

    02.2021

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie