Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

21/05/2019

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

?Zaginiona kraina miliona słoni, czyli Laos i Kambodża z plecakiem?

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce zorganizowała w czwartek 12 maja 2011 r. o godz. 17.00 kolejne spotkanie z cyklu „Orient Expresem do Stambułu i dalej”. Tym razem przewodnikiem w naszej wędrówce była pani Zofia Czerwińska, która przygotowała prezentację pt. „Zaginiona kraina miliona słoni, czyli Laos i Kambodża z plecakiem”.

            Prelegentka niedawno wróciła z 3,5 miesięcznej podróży po Azji Południowo-Wschodniej. Zwiedziła Malezję, Tajlandię, Kambodżę, Wietnam i Laos. Wraz z koleżankami poruszały się wszystkimi dostępnymi środkami transportu, od własnych nóg zaczynając poprzez autobusy, pociągi, riksze, tuk tuki, rowerki, motorki, statki, łódeczki, na grzbiecie słonia kończąc. Cel był jeden – zwiedzić, poznać, doświadczyć jak najwięcej za jak najmniejsze pieniądze... i to się udało!!!

             Relacji podróżniczej wysłuchali uczniowie Szkolnego Koła Historyczno – Krajoznawczego „Baszta”: Katarzyna Kasprzyk, Katarzyna Krzywda (1T), Anna Micherdzińska, Małgorzata Stelmach, Agnieszka Świeży (3E), Dominika Dębowska, Paulina Gumulska, Marta Kulma, Ewelina Płazińska, Ewelina Przedpolska, Mateusz Skowronek, Iwona Truty (3F)

Galeria

Komunikaty

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie