Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

26/09/2018

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

Wymiana Polsko - Hiszpańska 2017

W dniach 25.03-1.04.2017 piętnastu  uczniów szkoły IES Luis Bunuel w Alcorcon/ Madryt odwiedziło nas w ramach rewizyty. Uczniowie szkoły hiszpańskiej gościli młodzież z naszej szkoły w lutym tego roku.

W ramach pobytu uczniowie uczestniczyli w specjalnie dla nich przygotowanych występach scenicznych: teatrzyk w j. angielskim, występy muzyczne.

Uczniowie mieli również okazje uczestniczyć w  zajęciach z j. angielskiego i poznać infrastrukturę naszej szkoły, która wzbudziła w nich wielki zachwyt.

W ramach programu  pobytu uczniowie zwiedzili Wieliczkę uczestniczyli w grze miejskiej, oczywiście zwiedzili kopalnię soli w Wieliczce,  stare miasto w Krakowie, Kazimierz, Fabrykę Schindlera, Podziemia Rynku i obóz w Auschwitz. Nauczyciele towarzyszący młodzieży w czasie wolnym spędzili czas w termach w Chochołowie i w Zakopanem.

Przyjazd młodzieży madryckiej był doskonalą okazją na pogłębienie przyjażni nawiązanych w czasie naszej wizyty w lutym.

Młodzież obu szkół poznała wzajemnie kulturę i kuchnię obu krajów (uczniowie mieszkali u rodzin)i obiecali sobie, że znów sie spotkają.

Wymiana była doskonałą okazją na rozwijanie swoich umiejętności językowych, nabrania pewnosci siebie, samodzielności i odpowiedzialności.

!Espana ole!

Pomysłodawcą i koordynatorem wymiany jest pani Beata Chla, a organizowaniu zajęć w w czasie pobytu Hiszpanów w Polsce pomagały panie Iwona Brzęk, Joanna Kaczor i Irena Dilling

 

-----------------------------------------------------------------------------------

!Viva Espana!

W dniach 18.02-25.02.2017  13 uczniów z klas IT, IK, IIF IE i IIE  uczestniczyło w tygodniowej międzynarodowej wymianie młodzieży ze szkoły IES Luis Bunuel w Alcorcon/Madryt w Hiszpanii.
W ramach bogatego programu wymiany młodzież obu szkół uczestniczyła w zajęciach lekcyjnych, sportowych, zwiedziła największe atrakcje stolicy Hiszpanii: Pałac Królewski, muzeum Prado, muzeum Sztuki Nowoczesnej Reina Sofia (ze słynnym obrazem "Guernica" Pablo Picasso), Park Europa z najważniejszymi zabytkami w Europie w miniaturze, a także uczestniczyła wraz z młodzieżą hiszpańską w  karnawale zorganizowanym w szkole,  który kończył nasz pobyt.

Wymiana młodzieży była okazją do nawiązania nowych przyjażni, poznania kultury i zabytków stolicy Hiszpanii. Pełni nowych wrażeń z niecierpliwością oczekujemy rewizyty młodzieży z Madrytu (25.03-1.04.2017)

Organizatorem wymiany była  pani Beata Chla, a opiekunem pani Irena Dilling  Zapraszamy do przeczytania opinii uczestników naszej wymiany i  galerii zdjęć.

Opinie uczniów uczestniczących w wymianie.

"W dniu 18.02.2017 wylecieliśmy do Madrytu do miasta Alcorcon. Przybycie tam wywarło na mnie wielkie wrażenie. Pogoda była cudowna, słońce świeciło cały czas. Kultura tam jest zupełnie inna niż u nas w Polsce. Wszyscy żyją tam w zgodzie i jest bardzo przyjemnie w towarzystwie innych ludzi. Najbardziej podobał mi się wyjazd do parku miniatur "Parque Europa". Było wiele fajnych i ciekawych zabytków. Zwiedzanie Madrytu również mnie bardzo zaskoczyło. Jest tam naprawdę świetnie. Mieliśmy miłe towarzystwo m in.Raquel, Maria
Oscar, Nacho i Judith. W ich towarzystwie było dużo humoru i pozytywnej energii. Również podobało mi się wyjście na łódki w parku El Retiro. Było bardzo dużo śmiechu oraz zabawy. Polecam takie wymiany, ponieważ można dużo zwiedzić i poznać wielu ciekawych ludzi.
Z miłą chęcią wróciłabym tam po raz kolejny. Nauczyłam się wielu słów w j. hiszpańskim oraz poznałam ich dania. Zachęcam z całego serca do takiej wymiany :-)"

"Pomijając fakt, ze byliśmy podzieleni na dwie grupy i przylecieliśmy trochę za póżno do Madrytu, wycieczkę oceniam za bardzo udaną.  Odwiedziliśmy dużo wspaniałych miejsc:Muzeum Reina Sofia, Muzeum Prado, Pałac królewski i wiele innych.  Rodzina przyjęła nas bardzo miło Raquel i Maria również. Trafili mi się bardzo mili ludzie u których czułam się jak w domu, każdego dnia dbali o mnie jak własna rodzina i w ich domu czuło się miłość, radość i wzajemny szacunek. W wolnym czasie pokazali mi najpiękniejsze miejsca
jakie kiedykolwiek widziałam i w których nabyłam najlepsze wspomnienia, które zachowam w swoim sercu na zawsze.Maria i Raquel miały wspaniałych przyjaciół z którymi również się mocno zaprzyjazniłam, jednak uważam, ze najlepszą ekipą na zawsze w moim sercu pozostanie Maria, Raquel, Oscar, Nacho,Judith i Daniel. Pokochałam tych ludzi tak bardzo, ze w życiu bym się nie spodziewała ze można zwiażać się tak zaledwie przez tydzień. Oprócz atrakcji turystycznych wymyślonych przez szkołę jak Park Miniatur, Muzeum Szkła i podane powyzej, spędziliśmy miło czas w przepięknych parkach pływając łódkami i bawiąc się wspólnie, oglądając Madryt z wyciągów linowych gdzie widok był cudny. Ogółem mówiąc wymiana udała się bardzo i polecam wszystkim jak najbardziej, jest to świetna przygoda i możliwość poznania wspaniałych ludzi i czegoś nowego dzieki niektórym hiszpańskim ludziom odkryłam, ze Madryt i cała Hiszpania to zdecydowanie miejsce dla mnie, w którym mogłabym i na pewno chciałabym zamieszkać. Jedynym minusem tej wymiany był zbyt krótki czas pobytu z naszymi przyjaciółmi. Ogólnie za wycieczkę daję ogromnego like" Karina Wrona

"Bardzo miło spedziłam czas w Hiszpanii. Poznałam wielu wspaniałych ludzi, którzy byli pozytywni.Przez cały czas mieliśmy wiele wspaniałych atrakcji,m.in zwiedziliśmy Madryt, który zachwycał w każdym calu. Rodzina u której mieszkałam była szalona, zapewnili mi wszystko co powinni. Ciężko było się rozstać z ludzmi, których tam poznaliśmy, ponieważ przez ten czas bardzo się ze sobą zżyliśmy. Ten tydzień był najlepszym tygodniem w moim życiu. Będę go wspominać zawsze i nigdy nie zapomnę o tym co tam przeżyłam."

"W Hiszpanii trafiliśmy na bardzo sympatycznych ludzi. Oprowadzali nas po Madrycie pokazując najważniejsze miejsca. Kiedy spędzalismy czas z rodzinami poznawaliśmy ich życie i kuchnię hiszpańską. w wolnym czasie spedzaliśmy czasz uczniami z Hiszpanii na mieście. Byliśmy w Pałacu Królewskim i w różnych muzeach. Nie chcieliśmy wracać do domu, ale nie musieliśmy się zegnać z nowymi przyjaciółmi, bo zobaczymy się za miesiąc w Polsce. Zapamiętam ten wyjazd na cale życie."

"To była moja pierwsza podróż do Hiszpanii. Byłam podekscytowana tą podróżą. Poznałam wielu przyjaznych i pozytywnie nastawionych do życia ludzi z którymi ciężko było mi się rozstać.To był dla mnie szok, kiedy musieliśmy sie pożegnać. Zawiązaliśmy przyjaznie, które mam nadzieję przetrwają. Przez codzienne przebywanie z ludżmi, którzy byli w naszym wieku dowiedzieliśmy się o ich zwyczajach, tradycji i kulturze. Zwiedziliśmy wiele ciekawych i różnorodnych miejsc. Klimat nas rozpieszczał, udzielała się każdemu świetna atmosfera.
Piękny Madryt zapierał dech w piersiach.Skosztowaliśmy tradycyjnych potraw, które okazały się przepyszne. Bardzo się zżyliśmy ze sobą. Juz nie  możemy się doczekać aż przyjadą do nas do Polski. To było niesamowite przeżycie. Najlepszy tydzień w moim życiu."

"Trafiliśmy na wspaniałych ludzi z którymi już pierwszego dnia złapaliśmy bardzo dobry kontakt. Czas spędzony z nimi był pełen wrazeń, pozytywnych emocji zyskaliśmy wiele wspólnych wspomnień. Ciężko było nam się rozstać i nie możemy sie doczekać kolejnych spotkań. Liczymy na to, ze nasz kontakt będzie trwać jak najdłuzej". 

Komunikaty

  • Pierwsze zebranie z Rodzicami

    w dniu 12.09.2018 - szczegółowa informacja w Aktualnościach

    12

    09.2018

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie