Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

08/08/2020

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

1.09.2011 r. - 72. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 1939 roku, atakiem hitlerowskich Niemiec na Polskę rozpoczął się największy i najkrwawszy konflikt w historii ludzkości – II wojna światowa. W dniu 72. rocznicy tego tragicznego wydarzenia przedstawiciele lokalnych władz, środowisk kombatanckich i Stowarzyszenia Klub Przyjaciół Wieliczki złożyli wiązanki kwiatów pod wielickim obeliskiem upamiętniającym Odzyskanie Niepodległości. W uroczystości wzięła także udział reprezentacja ZSZ w Wieliczce na czele z panią Ireną Dilling i panem Dariuszem Tańculą. Uczennice Urszula Górecka, Anna Hebda i Katarzyna Krzywda recytowały okolicznościowe wiersze.

Następnie młodzież udała się na Cmentarz Komunalny by wspomnieć 32 ofiary bombardowań niemieckich z 3 - 4 września 1939 roku. Spoczywają one w nagrobku znajdującym się w kwaterze XVII.

Uczniowie biorący udział w uroczystości: Karolina Balicka, Anna Hebda (2A), Urszula Górecka, Anna Kostuch, Katarzyna Cholewa, Sabina Godzik, Patryk Piechówka (2H), Katarzyna Krzywda (2T).

 

GALERIA

Komunikaty

 • REKRUTACJA składanie zaświadczeń

  Do dnia 4 sierpnia (wtorek) - system elektroniczny lub urna rekrutacyjna. Szczegóły w dziale Rekrutacja.

  4

  08.2020

 • SEKRETARIAT CZYNNY

  od godz 9 do 13

  31

  08.2020

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie