Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

17/02/2019

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

168 rocznica wybuchu powstania krakowskiego

Władysław Anczyc pisał o nim: "Znacie człowieka, co dla Ojczyzny, Braci, wolności, przebiegł pół świata o suchym chlebie, wyrzekł się żony, dziatek, miłości, co mu wiatr zesiekł wychudłe lica, chlebem powszednim cierpienie, troski, to emisariusz - Edward Dembowski".

W piątek 21 lutego 2014 roku na Starym Cmentarzu Podgórskim przy zbiorowej mogile, w której leży Edward Dembowski, odbyła się uroczystość upamiętniająca 168 rocznicę wybuchu powstania krakowskiego.

Na grobie dwudziestu ośmiu uczestników powstańczego zrywu i ich przywódcy kwiaty złożyli przedstawiciele władz miasta oraz młodzież szkolna.
Delegacja ZSZ w Wieliczce im. Edwarda Dembowskiego również wzięła udział w tych uroczystościach w składzie:
1. Sylwia Rumaniec 2FA
2. Magdalena Bobrek 2FA
3. Sebastian Żak 4K
4. Adrianna Hajduk 3F
5. Renata Łukasik 3F
6. Paweł Kulewicz 3F

Przy grobie stanął sztandar szkoły oraz złożona została wiązanka kwiatów i zapalono znicze.

Galeria zdjęć

Komunikaty

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie