Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

15/04/2021

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

Nieco dłuższy spacer, czyli... PIECHOTĄ DO SANTIAGO DE COMPOSTELA

             Przez całe stulecia hiszpańskie sanktuarium Santiago de Compostela stanowiło najważniejsze centrum pielgrzymkowe świata chrześcijańskiego. Później wraz z osłabieniem ducha w Europie wygasł zapał pielgrzymi. Ale oto znów stopy pątników wzbijają kurz na hiszpańskim szlaku, znów Camino de Santiago tętni życiem, znów jednoczy Europę.

            W środę 11 maja br. grupa uczniów Szkolnego Koła Historyczno – Krajoznawczego „Baszta”, w okolicy WSFP „Ignatianum” w Krakowie, wypatrywała żółtych strzałek, tak jak od wieków czynią to prowadzeni przez nie pielgrzymi wędrujący szlakami do Santiago de Compostela. Od godziny 17.00 w auli uczelni odbyło się spotkanie, dzięki któremu można było dowiedzieć się dlaczego ludzie od stuleci wędrują do grobu Apostoła; przekonać, że nie trzeba wcale wyjeżdżać z Polski, żeby trafić na szlak Jakubowy; zobaczyć wystawę zdjęć i wysłuchać opowieści z wędrówki szlakiem francuskim.

 W programie przewidziano:

? Duchowe słowo wstępu: prof. Józef Bremer SJ – autor książki „Santiago de Compostela - pielgrzymim krokiem”

? Kiedy, jak, po co? – o historii pielgrzymowania do św. Jakuba: mgr Paweł Nowakowski - autor przewodnika „Miejsca Święte – Santiago de Compostela”

? Polskie szlaki Św. Jakuba: Andrzej Ziółko - Stowarzyszenie Przyjaciół Dróg Św. Jakuba w Polsce

? Slajdowisko i wystawa zdjęć z pielgrzymki Szlakiem Francuskim: Anna Wojdyło i Damian Słowioczek

W spotkaniu uczestniczyły: Karolina Kowal, Jadwiga Panek (3E), Natalia Duda, Paulina Morajka, Anna Pabian, Ewelina Przedpolska, Anna Sikora, Wiesława Sosin (3F).

Komunikaty

  • Matura Próbna 2021

    więcej info w newsach

    9

    02.2021

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie