Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

15/04/2021

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

Kotoń

W niedzielę 26 września 2010 r. młodzież ZSZ skupiona w Kole Historyczno - Krajoznawczym "Baszta" wzięła udział w uroczystościach patriotycznych zorganizowanych w 66 rocznicę krwawych walk partyzanckich Zgrupowania "Kamiennik" Obwodu "Murawa" - Myślenice AK. W walkach tych, stoczonych w Masywie Kotonia, brali udział żołnierze Armii Krajowej pochodzący także z Wieliczki i okolic.

Uroczystości odbyły się przy pomniku Poległych Partyzantów AK, który znajduje się we wsi Zawadka w Masywie Kotonia (powiat Pcim). Zawadka jest miejscowością przepięknie położną na południowym stoku Góry Kotoń (831,7 m. n.p.m.), który majestatycznie góruje nad doliną Raby od zachodu, Krzczonówką od północy i potokiem Trzebuńka od południa. W pogodne dni rozciąga się stąd wspaniała panorama Tatr.

Podniosła i wzruszająca uroczystość upamiętniała tragiczne wydarzenia z 28/29 listopada 1944, kiedy to 200 partyzantów, m.in. z oddziału Żelbet stacjonującego w Zawadce, starło się z 3000 żołnierzy niemieckich. Podczas walki zginęło 9 partyzantów, a Niemcy w krwawej zemście spalili wieś. 

W uroczystości wzięliśmy udział na zaproszenie Zarządu Klubu Historyczny im. gen. S. Roweckiego "Grota" przy Kole Wieliczka ŚZŻAK. Towarzyszył nam, uczestnik wspomnianych walk, ciężko w nich ranny (nieprzytomny zniesiony z pola walki), pan Tadeusz Piotrowski ps. "Kłos" - prezes Światowego Związku Żołnierzy AK koło Wieliczka, który przekazał młodzieży swoje wojenne wspomnienia. Wraz z nami w wielickiej delegacji uczestniczyli: pan Piotr Marzec (jeden z założycieli i przywódców NSZZ "Solidarność" w Kopalni Soli w Wieliczce) i pan Stanisław Dziedzic (Przewodniczący Zarządu Klubu Historycznego im. Gen. Roweckiego "Grota").

Pod opieką Dariusza Tańculi, w uroczystościach wzięli udział: 

Tecław Krzysztof (1H), Paulina Cieślik, Zuzanna Gawlik, Izabela Kołodziej, Paulina Krysa, Katarzyna Krzywda, Izabela Leśniak, Urszula Mordarska, Edyta Płachno, Katarzyna Suś (1T), Natalia Duda, Paulina Morajka, Anna Pabian, Ewelina Przedpolska, Wioletta Wiatr (3F), Łukasz Obcowski (3K), Maria Czajczyk (4A).

 

GALERIA

Komunikaty

  • Matura Próbna 2021

    więcej info w newsach

    9

    02.2021

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie