Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

17/06/2019

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

Baza szkoły

W dniu 17 lutego nastąpiło przeniesienie siedziby szkoły do budynku w obrębie Kampusu Wielickiego przy ulicy Piłsudskiego 105

Do tego czasu szkoła mieściła się w dwóch budynkach w samym centrum Wieliczki: przy Rynku Górnym 2 oraz przy ulicy Daniłowicza 12.

Obecnie w naszej szkole znajduje się: stołówka, pełnowymiarowa hala sportowa, boiska, siłownia, sala aerobiku, sala amfiteatralna z kinem, biblioteka z czytelnią multimedialną, pracownie przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, Ośrodek Szkolenia Kierowców "DRIVER".  

Zespól Szkół Zawodowych w Wieliczce cieszy się od przeszło 30 lat dużą popularnością wśród mieszkańców Wieliczki i okolic, a nasi uczniowie chętnie uczestniczą w rozmaitych olimpiadach i konkursach, odnosząc tam sukcesy.Młodzież naszej szkoły może również rozwijać swoje zainteresowania uczestnicząc w następujących kółkach zainteresowań:

- Szkolnym Kole Młodego Ekonomisty

- Kole „Internetowe poznawanie świata”

- Szkolnym Ośrodku Kariery

- Szkolnym Klubie Przedsiębiorczości

- Koła Miłośników Rachunkowości

- Szkolnym Klubie Konsumenta

- Szkolnym Kole Krajoznawczo-turystycznym

- Kole młodych miłośników starej Wieliczki

- Szkolnym Klubie Filmowym

- Grupie wokalno-instrumentalnej „School Band”

- Grupie Tanecznej „Replay” oraz „Eksplozjon”

- Grupa teatralna

Komunikaty

 • Sekretariat szkoły jest czynny

  codziennie w godz 8- 15, czwartki w godz 8 - 16.30

  1

  06.2019

 • Zebranie z rodzicami

  (oceny przewidywane) w dn. 10 czerwca (poniedziałek) godz 17.00

  10

  06.2019

 • Rekrutacja - kandydaci

  W związku ze zmianą terminu zakończenia roku szkolnego (na 19 czerwca 2019) już w tym dniu można złozyć w komisji rekrutacyjnej świadectwo ukończenia szkoły podstawowej lub gimnazjum (lub potwierdzoną

  19

  06.2019

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie