Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

15/04/2021

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

23.02.2011 Bataliony Chłopskie w Małopolsce, na Ziemi Wielickiej ? w 70. rocznicę powstania (1940 ?

 23 lutego (środa) b.r. o godz. 16.00 w sali widowiskowej Magistrat w gmachu Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka, w Wieliczce przy ul. Powstania Warszawskiego 1 odbyło się 158 spotkanie z cyklu Wieliczka Wieliczanie pt. Bataliony Chłopskie (BCH) w Małopolsce, na Ziemi Wielickiej w 70. rocznicę powstania (1940-2010). Spotkanie zorganizowała i prowadziła pani mgr Jadwiga Duda, kierownik Działu Regionalnego Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce, prezes Stowarzyszenia "Klub Przyjaciół Wieliczki".

Z programem artystycznym pt. Był taki wrzesień... uczniowie Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Koźmicach Wielkich. 

Prelekcje wygłosili:

- prof. dr hab. Alina Fitowa z Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UJ 

Bataliony Chłopskie na terenie Małopolski w latach 1939-1945 

- dr Mateusz Szpytma z Biura Edukacji Publicznej IPN w Krakowie Żołnierzy 

Batalionów Chłopskich za Polski Ludowej 

- dr Dionizy Smyk, prezes Oddziału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Związku Żołnierzy Batalionów Chłopskich w Krakowie Powstanie i działalność Ogólnopolskiego Związku Żołnierzy Batalionów Chłopskich. 

- Piotr Gaweł, żołnierz BCh, członek ZŻBCh, ZKiBWP RP; 

- Henryk Ptak, prezes Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych RP w Wieliczce Wieliczanie w szeregach Batalionów Chłopskich.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie naszej szkoły:

Karolina Łącka, Szymska Marzena (1H), Małgorzata Stelmach (3E), Natalia Chorąży, Dominika Dębowska, Paulina Gumulska, Agnieszka Kowal, Marta Kulma, Mateusz Skowronek, IwonaTruty (3F).

 

GALERIA

Komunikaty

  • Matura Próbna 2021

    więcej info w newsach

    9

    02.2021

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie