Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

22/11/2019

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

Aktualności

12

03.2019

X SZKOLNY DZIEN KARIERY w PCKZiU Wieliczka

Planując karierę zawodową opieramy się na indywidualnych preferencjach i umiejętnościami, ale także  potrzebach rynku pracy. Dobrze więc  zainwestować w taką edukację, która pozwoli na zdobycie dobrej pracy, będącej przyjemnością i dającej  spełnienie.

Wspierając projektowanie drogi zawodowej   uczniów Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce zorganizowało 6 marca już po raz dziesiąty  Szkolny Dzień Kariery. Tradycyjnie rozpoczęto wykładem Rektora Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w  Krakowie profesora Roszczynialskiego, który tym razem zaprosił  do współpracy dziekan uczelni dr Magdalenę Kowalską – Musiał. Profesor przypomniał tematykę wykładów wygłaszanych w naszej szkole od 2010 roku, a pani dziekan poruszyła specyfikę  funkcjonowania  pokolenia Z .

Do jubileuszowego wydarzenia zaproszono 15 uczelni wyższych i 25 pracodawców, z którymi spotkali się nie tylko   maturzyści naszej szkoły, ale szkół średnich powiatu wielickiego i zaproszonych szkół z Krakowa. Dyrektor szkoły wręczył podziękowania w postaci dyplomów dla osób i  instytucji ,które wspierały naszą inicjatywę od 10 lat.

Ponadto uczniowie  wzięli udział w prelekcjach prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i instytucji rynku pracy. Tematy zajęć związane były m.in. z zagadnieniami planowania kariery zawodowej,  strategią wejścia na rynek pracy, tajnikami autoprezentacji

Jak przekonywali  prelegenci na sukces zawodowy wpływa wiele czynników. Mamy nadzieje iż nasi uczniowi w przyszłości wykorzystają swój potencjał i będą zadowoleni z wykonywanej pracy.

 MZ 

Dodano przez: IzabelaM - o 09:26

Komunikaty

  • Zebranie z rodzicami w dn. 20.11.2019 (środa)

    klasy 1 - godz 17; klasy 2,3,4 - godz 18.30; dyżury nauczycieli godz 17.45 - 18.30

    20

    11.2019

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie