Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

21/07/2019

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

Aktualności

8

04.2019

WYMIANA MŁODZIEŻY PCKZiU W WIELICZCE ZE SZKOŁĄ W PARTNERSKIM MIEŚCIE BERGKAMEN W NIEMCZECH

W DNIACH 03.04. - 07.04.2019 gościliśmy w naszej szkole grupę 10 uczniów, 2 nauczycieli oraz Panią Dyrektor  z naszej partnerskiej szkoły -  Gymnasium w Bergkamen.

Uczniowie obu krajów przygotowali prezentację dotyczącą górnictwa w obu miastach,  przybliżając nam zarówno elementy wspólne jak również różnice obu miast.

Ważnym dla obu grup wydarzeniem była wizyta w Muzeum w Oświęcimiu, po której uczniowie długo rozmawiali na trudny dla wszystkich temat historii Polski i Niemiec.

Młodzież obu krajów bardzo miło spędziła czas podczas wycieczki do Zakopanego, gdzie miała możliwość bliższego poznania się i integracji podczas spacerów po górach i Krupówkach. Obie grupy miały również możliwość zwiedzania Kopalni Soli w Wieliczce, najciekawszych zabytków Krakowa oraz wzięcia udziału w grze miejskiej, przygotowanej przez uczniów naszej szkoły.

Wieczorami młodzież bardzo chętnie integrowała się podczas spotkań przy grze w bilard, na kręgielni,  czy wspólnych wyjazdach do Krakowa.

Podczas tego pobytu, jak zawsze zostały zawarte liczne przyjaźnie a rozstanie nie obyło się bez łez i wzruszeń.

Projekt został sfinansowany ze środków PNWM oraz Urzędu Miasta Wieliczki.

Dodano przez: IzabelaM - o 00:00

Komunikaty

 • Sekretariat szkoły czynny w wakacje

  w godzinach 9:00 - 13:00

  1

  07.2019

 • REKRUTACJA

  odbiór skierowań na badania dla uczniów klas 1 - do 3 lipca godz 15

  3

  07.2019

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie