Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

21/03/2019

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

Aktualności

19

02.2018

!Viva Espana! Madryt po raz kolejny

W dniach 23.01-30.01.2018 grupa 13 uczniów  naszej szkoły z klas: IT, IIF, IK, IF, IG, IIIT, IVT i IVA  uczestniczyła w tygodniowej wymianie młodzieży w Hiszpanii z młodzieżą ze szkoły IES Luis Bunuel w Alcorcon/Madryt.

W ramach programu wymiany odbyły się zajęcia w szkole (pokazy slajdów, tańca), degustacja "churros con chocolate"-hiszpańskiego przysmaku maczanego w gorącej czekoladzie przypominającego w smaku nasze faworki.

Uczniowie zwiedzili atrakcje Madrytu (m in muzeum Prado, Plaza Mayor, Puerta del Sol, Pałac Kryształowy, Retiro) i podziwiali Madryt po zmorku z wieży widokowej Faro a dla fanów Realu Madryt atrakcją był stadion Santiago Bernabeu.

Uczniowie uczestniczyli również w wycieczkach do urokliwego Toledo (dawna stolica Hiszpanii) i Aranjuez gdzie zwiedzili pałac królewski.

Wymiana ta jest kontynuacją kontaktów nawiązanych w 2015 roku przez panią Beatę Chla z dyrekcją szkoły hiszpańskiej.

Wymiana młodzieży była okazją do nawiązania nowych znajomości i poznania kultury i zabytków stolicy Hiszpanii.

W kwietniu oczekujemy rewizyty uczniów i dyrekcji hiszpańskiej szkoły partnerskiej.

Inicjatorem i organizatorem wymiany jest pani Beata Chla, a opiekunem wymiany pani Iwona Windak.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Dodano przez: MariuszG - o 00:00

Komunikaty

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie