Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

21/07/2019

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

Aktualności

4

11.2018

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Jak co roku nasza szkoła  włączyła się  w akcje Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery ,który tym razem przebiegał pod hasłem :  Bądź architektem swojego szczęścia

Przedsięwzięcie rozpoczęło się warsztatami doradczymi prowadzonymi przez doradcę personalnego z Młodzieżowego Centrum Kariery   w Krakowie . W czasie zajęć uczniowie klasy drugiej technikum ekonomicznego  określali za pomocą testów kompetencyjnych swoje predyspozycje zawodowe i poznawali możliwości rozwoju w kontekście wybranego zawodu.

Kolejnym działaniem było zorganizowanie dla uczniów klas czwartych i trzecich wykładu na temat : „Szczęśliwy pracownik kapitałem przedsiębiorstwa”’ . Wykład poprowadziła dr Magdalena Kowalska –Musiał  dziekan   z Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie. W czasie wykładu słuchacze dowiedzieli  się dlaczego szczęśliwy pracownik jest bardziej wydajny i cenny dla firmy i kiedy można osiągnąć taki stan umysłu.

Psychologowie biznesu uważają , ze człowiek , który ma zdefiniowane talenty, jest ekspertem w swojej dziedzinie jest dumny ze swojej pracy to właśnie  szczęśliwy pracownik. Badania wskazują,że znalezienie drogi zawodowej spójnej z talentami, wartościami dopasowanej do naszych potrzeb da poczucie spełnienia i szczęścia w pracy. Możliwość planowania różnych wariantów ścieżek edukacyjno-zawodowych mieli uczniowie klasy czwartej technikum ekonomicznego w czasie warsztatów prowadzonych przez psychologa w centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie. Grupa uczniów zainteresowanych funkcjonowaniem na rynku pracy jako przedsiębiorcy , uczestniczyła w spotkaniu w Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oddział w Wieliczce. W czasie spotkania otrzymali informacje o możliwościach finasowania własnej działalności gospodarczej.

Na zakończenie grupa turystów i ekonomistów miała szansę poszerzyć  posiadane informacje na temat rynku pracy uczestnicząc w zajęciach prowadzonych przez doradcę zawodowego z Powiatowego Urzędu Pracy w Wieliczce. Spotkanie poświęcone było sytuacji absolwenta na rynku pracy i możliwościom uzyskania pomocy ze strony instytucji rynku pracy.

MZ

Dodano przez: IzabelaM - o 17:05

Komunikaty

 • Sekretariat szkoły czynny w wakacje

  w godzinach 9:00 - 13:00

  1

  07.2019

 • REKRUTACJA

  odbiór skierowań na badania dla uczniów klas 1 - do 3 lipca godz 15

  3

  07.2019

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie