Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

22/11/2019

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

Aktualności

3

11.2019

Młodzież pamięta o bohaterach

W piątek 25.10.2019 r., w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych oraz Dniem Zadusznym, uczniowie klasy 1TP uporządkowali otoczenie nagrobków osób zaangażowanych w walkę o Niepodległość Polski, pochowanych na Cmentarzu Komunalnym w Wieliczce.
Wśród nich znalazły się nagrobki powstańców styczniowych: Józefa Zielińskiego oraz Seweryna Junoszy Łempickiego, obydwa odnowione staraniem Społecznego Komitetu Ratowania Zabytków Cmentarza Komunalnego w Wieliczce.
Młodzież nie zapomniała o żołnierzach Armii Krajowej: poruczniku Tadeuszu Piotrowskim, poruczniku Władysławie Korduli (kawaler Orderu Virtuti Militari) oraz jego bracie poruczniku Bronisławie Korduli (zginął w niemieckim obozie koncentracyjnym Bergen Belsen).   

Uporządkowana została również zbiorowa mogiła upamiętniająca obywateli Wieliczki, którzy zginęli od bomb hitlerowskich w dniu 4.09.1939 r.

Dodano przez: IzabelaM - o 19:03

Komunikaty

  • Zebranie z rodzicami w dn. 20.11.2019 (środa)

    klasy 1 - godz 17; klasy 2,3,4 - godz 18.30; dyżury nauczycieli godz 17.45 - 18.30

    20

    11.2019

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie