Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

21/01/2019

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

Aktualności

8

03.2018

IX SZKOLNY DZIEŃ KARIERY w PCKZiU Wieliczka

Planowanie kariery zawodowej powinno być podyktowane zarówno indywidualnymi preferencjami i umiejętnościami przyszłego pracownika, jak i potrzebami rynku. Dobrze więc  zainwestować w taką edukację, która pozwoli na zdobycie dobrej pracy, która będzie przyjemnością i da spełnienie. Warto śledzić rankingi  i analizy, na podstawie których można będzie zaplanować sobie najbardziej dogodną ścieżkę kariery.

Wspierając projektowanie drogi zawodowej   uczniów Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce zorganizowało 7 marca już po raz dziewiąty  Szkolny Dzień Kariery. Impreza zorganizowana została w partnerstwie z    Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Krakowie.  Do udziału w tym wydarzeniu zostali  zaproszeni  maturzyści z wszystkich szkół średnich powiatu wielickiego oraz zaprzyjaźnionych szkół z Krakowa

Zaproszenie do udziału w targach przyjęły następujące uczelnie: Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości, Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Pedagogiczny  Uniwersytet Rolniczy, Uniwersytet Jagielloński,  Akademia Górniczo-Hutnicza,  Akademia Ignatianum , Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Krakowska Akademia im . Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Wyższa Szkoła   Ekonomii i Informatyki ,Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii – Sucha   Beskidzka, Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia,  Staropolska Szkoła Wyższa,  Społeczna Akademia Nauk,  Państwa Wyższa Szkoła Zawodowa –Oświęcim oraz szkoły Cosinus i Copernicus

Informacji z zakresu rynku pracy udzielały instytucje takie jak Wojewódzki Urząd Pracy, Powiatowy Urząd Pracy, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, MARR, Państwowa Inspekcja Pracy,  agencje pośrednictwa pracy, banki , hotele oraz  inni pracodawcy reprezentujący rynek lokalny i ponadlokalny.

Tradycją Szkolnego Dnia Kariery są  wykłady JM Rektora Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie  prof. Włodzimierza Roszczynialskiego. W tym roku temat wykładu brzmiał : Dyplom wyższego wykształcenia w erze robotów

O tym jak dobrze zaplanować karierę zawodową  by wykorzystać swój potencjał radziła maturzystom Pani Marzena Krzywda psycholog, coach i trener biznesu z Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki w Krakowie ..

Ponadto uczniowie  wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni. Tematem zajęć były m.in. zagadnienia związane z wystąpieniami publicznymi,  strategią wejścia na rynek pracy, tajnikami autoprezentacji

Jak przekonywali  prelegenci na sukces zawodowy wpływa wiele czynników. Przekazane sugestie na pewno ułatwia młodym ludziom  podejmowanie ważnych decyzji zawodowych.

 Powodzenia! MZ

Dodano przez: IzabelaM - o 21:47

Komunikaty

  • Zebranie z Rodzicami

    Zebranie z Rodzicami (oraz spotkania indywidualne z nauczycielami) w dniu 02 stycznia 2018 (środa) godz 17.00 (poza klasą 1K godz 17.30 i 2T godz 17.15)

    2

    01.2018

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie