Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

08/08/2020

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

Aktualności

6

12.2019

I konkurs wiedzy o powiecie wielickim

6.12.2019 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieliczce na Rynku Górnym odbyła się I edycja konkursu wiedzy o naszym powiecie. Został on zorganizowany przez władze powiatowe przy współpracy z Klubem Przyjaciół Wieliczki w związku z 20-leciem powstania powiatu wielickiego. Do udziału zostali zaproszeni uczniowie klas drugich szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych z terenu powiatu.

Konkurs składał się z kilku etapów: praca plastyczna, rozwiązanie quizu, odpowiedzi ustne, rozwiązywanie kart pracy. Pytania dotyczyły struktury i organizacji powiatu, historii regionu, zabytków znajdujących się na obszarze powiatu wielickiego oraz lokalnego środowiska przyrodniczego.

PCKZiU reprezentowały uczennice klasy 2F Adrianna Łopusiak i 2T Zuzanna Kural zajmując IV miejsce. Bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci LO im. J. Matejki, którzy zajęli miejsca na podium. Gratulujemy zwycięzcom, są nimi wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie. Nagrody w postaci dyplomów, upominków rzeczowych wręczył wicestarosta powiatu wielickiego pan Henryk Gawor.

Dodatkowo zwiedzający miasto św. Mikołaj ogłosił, że wszyscy uczestnicy konkursu w najbliższą środę udadzą się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą.

Zdjęcia w galerii

Dodano przez: Michał B - o 18:46

Komunikaty

 • REKRUTACJA składanie zaświadczeń

  Do dnia 4 sierpnia (wtorek) - system elektroniczny lub urna rekrutacyjna. Szczegóły w dziale Rekrutacja.

  4

  08.2020

 • SEKRETARIAT CZYNNY

  od godz 9 do 13

  31

  08.2020

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie