Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

04/03/2021

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

Aktualności

7

12.2020

II Konkurs Wiedzy o Powiecie Wielickim

7.12.2020 roku na auli Liceum Ogólnokształcącego im. J. Matejki w Wieliczce odbyła się II edycja konkursu wiedzy o naszym powiecie. Został on zorganizowany przez władze powiatowe przy współpracy z Klubem Przyjaciół Wieliczki. Do udziału zostali zaproszeni uczniowie klas szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych z terenu powiatu.

Konkurs składał się z kilku etapów: praca plastyczna, odpowiedzi ustne, rozwiązywanie kart pracy. Pytania dotyczyły struktury i organizacji powiatu, obiektów sakralnych i zabytków znajdujących się na obszarze powiatu wielickiego.

PCKZiU... Czytaj dalej

Dodano przez: Michał B - o 00:00

7

12.2020

Ruszyła już XIX edycja projektu „Szkolna Internetowa Gra Giełdowa” !

SIGG to internetowa gra inwestycyjna realizowana na specjalnie przygotowanej do tego celu platformie GPWtr@der. Każdy zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy. Uczestnicy najpierw poznają instrumenty finansowe notowane na warszawskiej giełdzie: akcje, ETF-y i kontrakty terminowe, a następnie wspólnie decydują, w jakie chcieliby zainwestować i dokonują transakcji. Inwestycje realizowane są w oparciu o środki wirtualne. Jednak transakcje zawierane są na podstawie rzeczywistych ofert kupna i sprzedaży na realnym rynku giełdowym.... Czytaj dalej

Dodano przez: MariuszG - o 00:00

3

12.2020

XVI edycja Olimpiady Przedsiębiorczości

3 grudnia 2020 r. odbyły się  eliminacje szkolne XVI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Tegoroczne hasło przewodnie  Olimpiady brzmi: „ Biznes w uwarunkowaniach zrównoważonego rozwoju” z rozszerzeniami dotyczącymi odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstw, ekologii – ekotrendów i wyzwań ekologicznych oraz dialogu z interesariuszami.

W związku z sytuacją epidemiczną  w kraju test  zawodnicy pisali online na specjalnie stworzonych Indywidualnych Kontach Zawodników. Do testu przystąpiło 18 uczniów naszej szkoły z klas 2EP, 2EG, 2RG, 3E, 3F.

Celem... Czytaj dalej

Dodano przez: MariuszG - o 00:00

Komunikaty

  • Matura Próbna 2021

    więcej info w newsach

    9

    02.2021

OSTATNIE ZDJĘCIA

Zobacz wszystkie