Witamy w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce (dawniej Zespole Szkół Zawodowych)

21/03/2019

Godło Rzeczpospolitej Polski

Oferta edukacyjna

Absolwenci Technikum mogą podjąć pracę w dużych zakładach przy eksploatacji systemów komputerowych, a także w mniejszych firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu i wdrażaniem oprogramowania, tworzeniem grafiki komputerowej, aplikacji internetowych itp. Mogą być także zatrudniani w innych zawodach, w których będą wykorzystywać poznane umiejętności biegłej obsługi sprzętu i oprogramowania komputerowego. 

Aktualności

4

12.2013

Program Leonardo da Vinci ? staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących się zawodowo.

Nasza szkoła po raz pierwszy złożyła formularz aplikacyjny do Programu Leonardo da Vinci i pozyskała fundusze na realizację projektu IVT dla uczniów z klas II i III technikum hotelarskiego i technikum obsługi turystycznej.

Tytuł projektu: „ Zapewnienie wykwalifikowanych pracowników w turystyce regionalnej”

Kwota dofinansowania: 76 628,00 euro.
Czas trwania projektu: 01.01.2014 –... Czytaj dalej

Dodano przez: - o 21:25

27

11.2013

Dzień Amerykański

W dniu 22 listopada w naszej szkole odbył sie Dzień Amerykański. Organizowany już po raz drugi dzień kraju anglojęzycznego ( w zeszłym roku organizowany był Dzień Brytyjski) miał za zadanie przybliżenie uczniom kultury, historii i języka tym razem Stanów Zjednoczonych.

American Day obfitował w różne atrakcje: spektakl "One way or another" przygotowanyprzez panie profesor Joannę Kaczor i Anetę Idzi, w wykonaniu uczennic klasy IIIT Karoliny Wegrzyn i Aleksandry Pilch, spotkanie z native speakerem, dyskusję na temat kina amerykańskiego, oraz konkursy językowe i kulturowe.

Czytaj dalej

Dodano przez: - o 16:15

26

11.2013

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 18-24 listopada 2013 roku po raz szósty w Polsce został zorganizowany Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w ponad 120 krajach. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. Celem ŚTP jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

 

czytaj więcej...

Dodano przez: - o 21:20